Stel je eigen overzicht samen

soort(en):
maand ontdekt:
provincie:
 

Tip: klik op de familienaam om alle soorten in deze familie te selecteren.

Voorbeelden: boszangers in oktober, steltlopers in mei in Noord-Holland, alle soorten in Drenthe.

id geval# datum locatie
Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
28608 4e 23 mei 1976 FR Vlieland
24671 34e 7 t/m 19 mei 1987 FR Noardeast-Fryslân, Paesens
24682 42e 5 mei 1988 GR Het Hogeland, Kloosterburen
29110 58e 3 t/m 9 mei 1994 FR Terschelling
29117 65e 15 t/m 20 mei 1997 FR Terschelling, De Grieë
Ross' Gans  ·  Anser rossii
2461 5e 9 mei 2009 FR Schiermonnikoog, Banckspolder
Koningseider  ·  Somateria spectabilis
11354 1e 31 mei 1975 NH Hollands Kroon, Breehorn, Noordburen
11372 7e 23 mei t/m 16 december 1999 FR Vlieland, Oost-Vlieland
11375 10e 31 mei t/m 1 juni 2003 ZH 's-Gravenhage, Scheveningen
Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
2882 4e 20 mei t/m 24 juli 1996 ZL Hulst, Verdronken Land van Saeftinghe
Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata
8926 20e 10 mei 2009 NH Texel, Slufter
Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
9141 2e 2 t/m 22 mei 2005 FR Noardeast-Fryslân, Ezumakeeg
Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
2795 13e 5 t/m 8 mei 1991 UT De Bilt, Maartensdijk
2800 17e 3 mei 1995 FL Urk, Zuidermeerdijk
2803 23e 25 mei t/m 22 augustus 2004 NH Texel, Horsmeertjes
Kleine Topper  ·  Aythya affinis
11292 4e 24 t/m 27 mei 2002 GR Groningen, Vloeivelden, Hoogkerk
Blauwvleugeltaling  ·  Spatula discors
8546 4e 12 mei 1974 ZL Terneuzen, Axel/Zwartenhoek
8551 9e 12 mei 1985 NB Moerdijk, Industriegebied Moerdijk
8552 10e 12 t/m 13 mei 1986 ZL Middelburg, Arnemuiden
8557 15e 29 mei t/m 15 juni 1992 GR Het Hogeland, Eemshaven
8564 19e 6 t/m 12 mei 1994 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
8566 21e 4 mei 1996 FR Terschelling
8569 24e 19 t/m 23 mei 1997 NH Heerhugowaard, Rustenburg
8573 28e 9 t/m 10 mei 1999 NH Bergen (NH), Camperduin, De Putten
8574 29e 26 t/m 27 mei 2001 ZL Schouwen-Duiveland, Prunjepolder
30042 32e 18 mei t/m 29 juni 2004 NH Texel, Hoornderslag
25376 38e 4 mei 2012 GR Het Hogeland, Jaap Deensgat, Lauwersmeer
67658 41e 4 t/m 5 mei 2018 DR Borger-Odoorn, Nieuw Buinen - Vloeivelden Zuidzijde
67706 42e 6 t/m 11 mei 2018 NH Medemblik, Twisk - Waterberging
Blauwvleugeltaling x Slobeend  ·  Spatula discors x clypeata
28946 1e 4 mei 2014 FR Schiermonnikoog, Westerplas
Siberische Taling  ·  Sibrionetta formosa
2872 9e 18 mei 2006 NH Ouder-Amstel, Landje van Geijsel
Bronskopeend  ·  Mareca falcata
8936 5e 21 t/m 31 mei 1994 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
8945 10e 18 t/m 27 mei 2007 FR Smallingerland, Jan Durkspolder
Amerikaanse Smient  ·  Mareca americana
8153 3e 7 mei 1977 GR Het Hogeland, Lauwersmeer, Jaap Deensgat
8180 26e 31 mei t/m 2 juni 1997 FR Smallingerland, Oudega, Jan Durkszpolder
Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
8233 7e 12 mei 1985 FL Lelystad, Keersluisplas, Oostvaardersplassen
8241 15e 9 mei 1998 NH Schagen, Abtskolk, Petten
8244 18e 6 t/m 7 mei 1999 FR Súdwest-Fryslân, Bocht van Molkwerum
8249 22e 4 t/m 5 mei 2000 NH Haarlemmermeer, Hekslootpolder
25379 34e 18 mei 2004 FR Vlieland, Tweede Kroon's Polder
8267 40e 6 mei 2006 FR Schiermonnikoog, Waterstaatpad
8268 41e 13 mei 2006 NH Schagen, Abtskolk, Petten
8271 44e 7 t/m 15 mei 2007 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
8273 45e 8 t/m 13 mei 2007 ZL Tholen, Slikken van de Heen, Sint Philipsland
25567 61e 10 mei 2013 FR De Fryske Marren, Oosterschar
28931 71e 4 t/m 5 mei 2014 OV Kampen, Kampereiland, plasdras Stikkenpolder
Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus
26566 26e 5 t/m 13 mei 1989 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
26571 31e 1 mei 1990 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
26582 41e 5 mei 1992 GR Het Hogeland, Eemshaven
Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus
3573 3e mei 1863 t/m 13 februari 1864 NH NH, Zandvoort
3591 4e mei 1888 t/m september 1889 FR FR
3601 10e 17 t/m 26 mei 1969 FR Schiermonnikoog, Kobbeduinen
Stekelstaartgierzwaluw  ·  Hirundapus caudacutus
3569 1e 22 mei 1996 ZL Middelburg, Middelburg
Alpengierzwaluw  ·  Tachymarptis melba
8061 5e 1 mei 1975 ZH Wassenaar, Meijendel
8067 11e 16 mei 1982 ZH Wassenaar
8074 18e 3 mei 1992 ZL Vlissingen, Vlissingen
8075 19e 28 mei 1992 FR Opsterland, Bakkeveen
8078 22e 9 mei 1994 NH Bergen (NH), Camperduin
8080 24e 27 mei 1995 NH Velsen, Velsen-Noord
8081 25e 23 mei 1996 NB Bergen op Zoom, Molenplaat
8083 27e 8 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
8090 34e 2 mei 2000 GE Ede, Hoge Veluwe, Deelense Veld
8091 35e 13 mei 2000 NH Hilversum, Libellemeent
8093 37e 10 mei 2001 NB Bernheze, Heesch
8103 46e 6 mei 2005 NH Blaricum, Stichtse brug
12134 52e 7 mei 2011 FR Schiermonnikoog, Westerplas
12136 53e 14 mei 2011 NB Altena, Polder Hardenhoek
26298 56e 28 mei 2012 LI Bergen (LI), De Hamert
Huisgierzwaluw  ·  Apus affinis
11041 1e 17 mei 2001 FR Terschelling
Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius
2030 5e 2 mei 1968 ZL Terneuzen, Axelse Vlakte
3273 11e 1 t/m 13 mei 1983 ZH Goeree-Overflakkee, Brouwersdam
2088 12e 7 t/m 16 mei 1990 ZH Hellevoetsluis
Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva
11153 2e 11 mei 1896 NB Bergen op Zoom, Zeezuiper
11157 6e 27 mei t/m 3 juni 1955 OV Kampen, Zwartemeer, Kampereiland
11181 30e 17 mei t/m juni 1980 FL Zeewolde, Harderbroek
11183 32e 21 t/m 28 mei 1985 FL Zeewolde, Harderbroek
11186 35e 26 t/m 29 mei 1995 OV Steenwijkerland, Nederland, Weerribben
11188 38e 30 mei t/m 7 juni 1998 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Kollumerpomp
11191 41e 20 mei t/m 13 juni 2004 NB Someren, Beuven, Strabrechtse Heide
11193 43e 17 mei 2007 FL Zeewolde, Harderbroek
25640 50e 9 mei t/m 17 juni 2013 OV Steenwijkerland, Beulakerpolder, De Wieden
25572 51e 19 mei t/m 1 juni 2013 DR Tynaarlo, Peizermade
32088 53e 15 mei t/m 11 juni 2014 OV Steenwijkerland, Beulakerpolder, De Wieden
67108 59e 2 mei t/m 10 juli 2016 OV Steenwijkerland, Wetering Oost, Weerribben
67076 60e 18 mei t/m 6 juni 2016 NB Bergen op Zoom, Beekslanden, Buinen
Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla
26430 1e mei t/m juni 1851 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26432 2e mei t/m juni 1855 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26468 6e mei t/m juni 1857 NB Valkenswaard, Klein Borkel ('Klinkorken')
26434 7e mei t/m juni 1857 NB Valkenswaard, Klein Borkel ('Klinkorken')
26467 8e mei t/m juni 1857 NB Bergeijk, Voort, Riethoven
26454 9e 5 mei 1857 NB Valkenswaard, Klein Borkel ('Klinkorken')
26472 12e mei t/m juni 1858 NB 's-Hertogenbosch, sine loco ( bij 's-Hertogenbosch)
26436 13e mei t/m juni 1858 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26473 15e mei t/m juni 1859 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26470 16e 16 mei 1860 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26475 17e mei t/m juni 1862 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26474 18e mei t/m juni 1862 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26437 19e 1 mei 1862 NB Valkenswaard, sine loco 'Valkenswaard'
26471 28e 3 mei 1875 NB Valkenswaard, 'Valkenswaard'
26529 38e mei t/m juni 1930 UT De Bilt, Westbroek
24517 42e mei 1944 FR Súdwest-Fryslân, Makkumerwaarden
24518 43e mei 1944 NH Zaanstad, Koog aan de Zaan, t.h.v. Westzijderveld
24519 44e 25 mei 1946 FR Súdwest-Fryslân, Makkumerwaarden
24524 49e mei t/m juni 1957 OV Kampen, Zwarte Meer-West
24536 65e 31 mei t/m 23 juni 1972 LI Leudal, Groote Moost
26459 68e 23 mei 1975 ZH Leidschendam-Voorburg, Vlietlanden
26460 71e 27 mei t/m 5 juni 1976 NB Drimmelen, Polder Middelveld, Brabantse Biesbosch
24541 73e 31 mei t/m 29 juni 1977 ZH Leidschendam-Voorburg, Vlietlanden
26406 74e 26 mei t/m 6 juni 1980 NH Zaanstad, Guisveld
24545 79e 27 t/m 28 mei 1985 FL Zeewolde, Harderbroek
24546 80e 29 mei 1985 OV Steenwijkerland, Weerribben, NP Weerribben-Wieden
24548 82e 14 t/m 23 mei 1988 NH Schagen, Zwanenwater
24549 83e 26 t/m 30 mei 1988 NH Gooise Meren, Naardermeer
24550 84e 14 t/m 18 mei 1992 GE Wageningen, Blauwe Kamer
24552 86e 16 t/m 25 mei 1994 GE Berg en Dal, Groenlanden, Ooypolder
24553 87e 20 t/m 25 mei 1994 LI Bergen (LI), De Hamert, NP De Maasduinen
24555 90e 11 mei t/m 13 juni 1995 NH Langedijk, Kleimeer, Geestmerambacht
24557 92e 15 t/m 20 mei 1997 ZH Midden-Delfland, Aalkeetbuitenpolder
24558 93e 16 t/m 19 mei 1997 GE Wageningen, Blauwe Kamer
24564 102e 25 mei t/m 1 juni 2002 GR Westerwolde, AGO-Vloeivelden, Ter Apel
24571 107e 20 t/m 28 mei 2005 GR Oldambt, De Tjamme, Beerta
24572 108e 30 mei t/m 18 augustus 2005 NH Wijdemeren, Polder Achteraf, Loosdrecht
Grote Trap  ·  Otis tarda
29418 3e mei t/m juni 1947 NH Castricum, Castricum
29437 22e 24 mei 1970 FL Lelystad, Knardijk
29444 29e 16 mei 1972 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
29450 35e 1 mei 1980 DR Westerveld, Vledder
Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
2408 2e 25 mei 1975 ZH Wassenaar, Meijendel
2415 6e 6 mei 1990 FL Lelystad, Oostvaardersplassen, Keersluisplas
2416 7e 25 mei 2001 LI Peel en Maas, Meijel
2034 8e 28 mei 2001 CP Continentaal Plat, Olie platform, K-18 Kotter
2421 9e 6 mei 2006 GE Bronckhorst, Hummelo
Ralreiger  ·  Ardeola ralloides
2496 1e 10 mei 1830 ZH Rotterdam, nabij Rotterdam
2500 12e mei 1931 NB Laarbeek, Aarle-Rixtel
3383 13e 22 mei 1943 NH Gooise Meren, Naardermeer
3382 14e 22 mei 1943 UT De Ronde Venen, Botshol
2501 16e 29 mei 1948 ZH Nieuwkoop, Nieuwkoopse Plassen
3387 21e 8 mei 1970 NH Hilversum, Hilversumse Wasmeer
3389 23e 8 t/m 10 mei 1971 ZH Leidschendam-Voorburg, Leidschendam
3391 25e 28 mei 1977 FR Terschelling
3393 27e 28 mei 1978 FR Terschelling
2203 38e 19 mei 1986 FR Schiermonnikoog
2206 41e 19 mei 1988 ZH Wassenaar, Meijendel
3402 48e 24 t/m 29 mei 2001 ZL Tholen, Rammegors
3403 49e 27 mei 2001 GE Druten, Puiflijk
2587 56e 20 mei 2003 GE Westervoort, Westervoort
2598 67e 29 mei t/m 2 juni 2007 ZH Midden-Delfland, Schipluiden
2609 78e 14 mei t/m 1 juni 2009 NB Bergen op Zoom, Augustapolder
24720 83e 11 mei 2011 OV Steenwijkerland, Weerribben
24721 84e 25 mei 2011 NB Loon op Zand, Leikeven, Huis ter Heide
24722 85e 26 mei t/m 1 juni 2011 NH Texel, De Driehoek
25380 86e 27 mei 2012 ZH 's-Gravenhage, Scheveningen
29399 89e 31 mei t/m 1 juni 2014 LI Maasgouw, Stevol Plas, Stevensweert
67078 93e 16 t/m 19 mei 2016 GE Druten, Afferdensche en Deestsche Waarden, Afferden
67341 109e 23 mei 2017 NH Amsterdam, Gaasperplas
Koereiger  ·  Bubulcus ibis
27966 26e 4 mei 1979 OV Kampen
27967 27e 12 mei 1979 GE Heerde, Wapenveld
27978 38e 5 t/m 31 mei 1982 NH Wormerland, Wormer- en Jisperveld
27979 39e 30 mei 1982 NH Wormerland, Oost-Knollendam
27984 45e 31 mei 1985 NB Oss, Oss
27995 56e 28 mei 1988 GR Het Hogeland, Onderdendam
28006 67e 15 mei 1992 LI Horst aan de Maas, Broekhuizerbroek
28007 68e 24 mei 1992 ZH Nieuwkoop, De Heack
28008 69e 27 t/m 31 mei 1992 FL Lelystad, Praamweg
28015 76e 11 t/m 21 mei 1993 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
28027 88e 18 t/m 21 mei 1996 OV Steenwijkerland, Belt-Schutsloot
Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus
26764 65e 29 mei 1964 FL Lelystad, Knardijk
26772 71e 17 t/m 23 mei 1968 ZH Vlaardingen, Vlaardingen
26784 84e 13 mei t/m 13 augustus 1983 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
26791 91e 3 mei 1992 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
29782 92e 9 t/m 13 mei 1992 NH Texel, Texel
26794 95e 28 mei 1994 FL Almere, Lepelaarsplassen
26805 106e 3 mei t/m 20 juni 1995 GR Het Hogeland, Eemshaven
26806 107e 14 mei 1995 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
Dwergaalscholver  ·  Microcarbo pygmaeus
4551 3e 6 mei 2000 NB Cranendonck, Soerendonks Goor en Ringelsven
32029 5e 9 mei t/m 12 juni 2010 GE Berg en Dal, Ooijpolder, Kaliwaal
28304 6e 7 mei 2013 NH Texel, Tuintjes
Griel  ·  Burhinus oedicnemus
29093 1e 6 mei 1969 FR Ameland, Hollumerduinen
26909 3e 2 mei 1975 LI Maasgouw, Ohe en Laak
29098 4e 11 mei 1975 LI Bergen (LI), Kleine Horst
26893 12e 15 mei 1980 NH Bloemendaal, Duin en Kruidberg/Kennemerduinen
26895 14e 24 t/m 29 mei 1981 FR Ameland, Buurderduinen
26896 15e 28 mei 1981 FL Zeewolde, Reigerweg, Vogelweg
26902 22e 3 mei 1988 NH Texel, Duinpark
26903 23e 18 mei 1989 NH Texel, Polder Waal en Burg
26904 24e 13 t/m 14 mei 1990 NH Castricum, Noord-Hollands Duinreservaat
26905 25e 21 mei 1990 NH Castricum, Noord-Hollands Duinreservaat
26957 29e 10 mei 1995 NH Beverwijk, Wijk aan Zee
26931 34e 13 mei 1997 ZH Alphen aan den Rijn, Kerk en Zanen
26916 35e 17 t/m 18 mei 1997 ZH Rotterdam, Maasvlakte
26918 37e 9 mei 1998 ZH Rotterdam, Hoek van Holland
26919 38e 22 mei 1999 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
26923 41e 13 mei 2000 ZH Rotterdam, Maasvlakte
26927 45e 12 mei 2001 ZH Wassenaar, Haagse Waterleidingduinen
26928 46e 15 mei 2001 ZH Noordwijk, Coepelduynen
26934 50e 28 mei 2002 FR Smallingerland, Drachten
24974 51e 8 t/m 9 mei 2003 NH Schagen, Groote Keeten
26937 53e 3 mei 2004 UT Oudewater, Willeskop
26952 54e 6 mei 2004 FR Noardeast-Fryslân, Moddergat
26956 55e 8 t/m 20 mei 2004 ZH Westland, De Banken, 's-Gravenzande
26942 59e 2 mei 2005 NH Den Helder, Balgzand
26944 61e 12 mei 2006 ZL Veere, Neeltje Jans
26947 63e 16 mei 2007 GE Berg en Dal, Dennenkamp
26948 64e 18 mei 2007 ZH Noordwijk, Langevelderslag
26949 65e 19 mei 2007 ZH Rotterdam, Maasvlakte
Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
8121 4e 24 t/m 27 mei 1994 ZL Veere, Grijpskerke
8122 5e 30 mei 1994 OV Olst-Wijhe, Olst
8135 19e 7 mei 2006 ZH Goeree-Overflakkee, Battenoord
8136 20e 9 mei 2006 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
8137 21e 12 t/m 14 mei 2006 NH Den Helder, Mariëndal
8139 22e 26 t/m 27 mei 2007 FR Súdwest-Fryslân, Workumerwaard
8138 23e 26 mei 2007 NH Texel, Slufter
8141 25e 17 mei t/m 1 juni 2008 ZL Schouwen-Duiveland, Prunjepolder
12012 32e 14 t/m 20 mei 2010 LI Roerdalen, Reigersbroek
31958 33e 22 t/m 24 mei 2010 NB Breda, Rooskensdonk
25295 35e 17 t/m 18 mei 2012 FR Ameland, Vogelpôlle
25353 39e 17 t/m 23 mei 2013 FR Terschelling, Hoornsebos
25656 40e 22 t/m 26 mei 2013 GR Delfzijl, Breebaartpolder
25362 41e 26 t/m 28 mei 2013 FR Noardeast-Fryslân, Paesens
31901 46e 15 t/m 28 mei 2015 GR Delfzijl, Polder Breebaart
67024 47e 17 t/m 26 mei 2016 FR Schiermonnikoog, Kwelder ten oosten van veerbootpier
67729 53e 1 t/m 2 mei 2018 ZL Goes, Wilhelminadorp - Zandkreek Zuid
67750 54e 25 t/m 26 mei 2018 GR Delfzijl, Dollardkwelders
Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva
8339 38e 16 mei 2009 FR Schiermonnikoog, Banckspolder
12014 41e 2 t/m 3 mei 2010 FR Noardeast-Fryslân, Bantpolder
25297 45e 19 t/m 24 mei 2012 ZL Veere, Zandvoortweg, Middelburg
Amerikaanse | Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis dominica | fulva
8116 7e 22 t/m 23 mei 2009 ZH Goeree-Overflakkee, Kwade Hoek
Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
3606 3e 1 mei 1968 NH Amstelveen, Middelpolder
3607 4e 11 t/m 13 mei 1974 LI Nederweert, Ospel, Moostdijk
3612 9e 20 mei 1978 NB Veldhoven, Dommel, Philips-visvijvers
2452 32e 18 t/m 20 mei 1996 UT Leusden, Lapeerseweg e.o.
67418 54e 28 t/m 29 mei 2017 GR Groningen, Oostpolder, Zuidlaardermeergebied
Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
11980 9e 29 mei 2010 NH Bloemendaal, Vogelmeer, Kennemerduinen
Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
31957 11e 12 t/m 23 mei 2012 GR Delfzijl, Dollard
67081 14e 20 t/m 29 mei 2016 GR Het Hogeland, Emmapolder
Grote Kanoet  ·  Calidris tenuirostris
67053 2e 13 t/m 17 mei 2016 NH Texel, De Cocksdorp - de Volharding
Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
33383 2e 16 mei 1944 OV Kampen, Zwarte Meer
26404 3e 31 mei 1951 ZL Schouwen-Duiveland, Westenschouwense Inlaag
26501 6e 22 mei 1966 NH Amsterdam, Groote IJpolder, Westpoort
26502 7e 25 mei 1969 FL Almere, Oostvaardersdijk nabij Muiderberg
26509 9e 20 t/m 23 mei 1971 FL Lelystad, Knardijk/Oostvaardersdijk
26504 10e 13 mei 1973 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
26506 12e 19 mei 1975 FL Lelystad, Lelystad
26508 14e 30 mei 1977 FL Almere, Lepelaarsplassen
29804 15e 16 mei 1981 ZH Westvoorne, Maasvlakte
29805 16e 15 mei 1982 ZH Westvoorne, Maasvlakte
27054 17e 14 mei 1983 NH Texel, Mokbaai
27056 18e 20 t/m 21 mei 1983 GR Het Hogeland, Jaap Deensgat, Lauwersmeer
27057 21e 11 t/m 13 mei 1984 FL Lelystad, Knardijk
27060 23e 19 mei 1985 NH Texel, Mokbaai
27062 24e 12 mei 1986 ZL Noord-Beveland, Colijnsplaat
27063 25e 17 t/m 21 mei 1986 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27064 27e 29 mei t/m 2 juni 1987 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27067 30e 9 t/m 11 mei 1988 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27069 31e 26 t/m 28 mei 1988 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27068 32e 28 mei 1988 ZL Terneuzen, Boerengat
27070 33e 1 mei 1989 ZH Goeree-Overflakkee, Goedereede
27071 34e 16 mei 1989 GR Het Hogeland, Eemshaven
29803 35e 18 mei 1989 ZL Schouwen-Duiveland, Veermansplaat
27073 36e 23 mei 1989 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
27074 37e 25 t/m 27 mei 1989 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27077 39e 6 mei 1990 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
27127 40e 15 mei 1990 ZH Rotterdam, Maasvlakte
27078 41e 22 t/m 27 mei 1990 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27079 42e 23 mei 1991 GR Loppersum, Garrelsweer, Hoeksmeer
27080 43e 24 t/m 28 mei 1991 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27081 44e 25 t/m 26 mei 1991 GR Het Hogeland, Eemshaven
27083 45e 26 mei 1991 FR Ameland, Hollumerkwelder
27085 48e 20 mei 1993 FR Terschelling, Oosterend
27087 50e 20 mei 1995 NH Hollands Kroon, Den Oever
27088 52e 16 t/m 17 mei 1996 LI Horst aan de Maas, Broekhuizen
27089 53e 16 t/m 22 mei 1996 ZH Leidschendam-Voorburg, Starrevaart
27106 54e 15 t/m 17 mei 1998 NH Hollands Kroon, Den Oever
27113 55e 9 mei 1999 NH Hollands Kroon, Den Oever
27103 56e 14 t/m 18 mei 1999 FR Noardeast-Fryslân, Holwerd
27091 57e 15 t/m 16 mei 1999 FR Noardeast-Fryslân, Ezamukeeg
32086 58e 29 t/m 30 mei 1999 NH Hollands Kroon, Den Oever
27097 63e 5 mei 2000 NH Hollands Kroon, Den Oever
27108 70e 13 t/m 14 mei 2001 GR Het Hogeland, Eemshaven
27107 71e 13 mei 2001 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
27109 72e 15 mei 2001 NH Texel, De Cocksdorp
27110 73e 19 mei 2001 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
27125 76e 20 mei 2002 GR Westerkwartier, Enumatil
27114 77e 26 t/m 27 mei 2002 GR Delfzijl, Polder Breebaart
27115 78e 31 mei 2002 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
2042 3e 9 t/m 17 mei 2004 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
66986 4e 11 t/m 12 mei 2016 LI Leudal, Neer, Ontgronding Zwaarveld / Wienerte
Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
2622 1e 29 mei 1987 GR Het Hogeland, Lauwersmeer, Jaap Deensgat
Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
25386 6e 13 t/m 17 mei 2012 OV Deventer, Deventer, Teugse Plas
Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
8861 20e 21 t/m 23 mei 2004 LI Bergen (LI), Heerenven, De Hamert
Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
8587 6e 19 t/m 20 mei 1986 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
8592 11e 18 mei 1996 ZH Goes, Veerse Meer, Oud-Sabbinge
8597 16e 12 t/m 16 mei 2001 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
8598 17e 13 mei 2001 GR Het Hogeland, Eemshaven
8605 23e 13 t/m 19 mei 2003 GR Het Hogeland, Lauwersmeer, Achter de Zwarten
8622 39e 20 t/m 22 mei 2008 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
8625 42e 14 mei 2009 NH Texel, Robbenjager
12018 48e 8 t/m 9 mei 2010 GR Midden-Groningen, Tetjehorn
12019 49e 14 t/m 15 mei 2010 ZH Hoeksche Waard, Tiengemeten
24808 55e 9 mei 2011 NB Altena, Polder Hardenhoek
24810 56e 22 t/m 25 mei 2011 FR Noardeast-Fryslân, Ezumakeeg
25583 60e 8 mei 2012 FR Noardeast-Fryslân, Blije
27831 61e 19 t/m 25 mei 2012 ZH Goeree-Overflakkee, Slikken van Flakkee
25364 71e 22 t/m 23 mei 2013 NB Oss, De Paalderen, Maren-Kessel
28935 75e 8 mei 2014 NH Texel, De Slufter, uitkijkpunt Oorsprongweg
Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos
26516 4e 21 mei 1971 FL Lelystad, Oostvaardersplassen, Knardijk
66926 10e 20 mei 1976 NH Amsterdam, Amsterdam, Gaasperplas
26971 21e 26 mei 1985 FR Noardeast-Fryslân, Paessens
26981 27e 10 mei 1988 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
26982 28e 10 t/m 13 mei 1988 GR Loppersum, Garrelsweer
26997 34e 21 mei 1989 LI Leudal, Buggenum
26983 35e 24 t/m 27 mei 1989 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
27018 42e 19 t/m 20 mei 1990 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
26991 46e 24 t/m 31 mei 1991 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
26999 53e 16 t/m 18 mei 1992 FR Smallingerland, Oudega
27004 58e 18 t/m 22 mei 1993 ZL Tholen, Oesterdam
27005 59e 21 t/m 22 mei 1993 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27007 60e 23 mei 1993 ZH Katwijk, Valkenburg
27050 82e 7 mei 1999 ZL Sluis, De Blikken, Groede
27031 83e 14 t/m 22 mei 1999 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
27051 84e 24 t/m 27 mei 1999 ZL Sluis, De Blikken, Groede
Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
12179 9e 20 mei 2011 GR Het Hogeland, Westpolder
67374 12e 15 t/m 16 mei 2017 LI Venlo, Lomm, Arcen en Velden - voormalige gemeente
67745 13e 21 mei 2018 LI Meerssen, Meerssen - Aan de Maas / Julianakanaal
Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
10941 1e 9 mei 1966 ZL Schouwen-Duiveland, Haamstede
10956 14e 10 mei 1988 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
25235 24e 14 t/m 19 mei 2012 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
Terekruiter  ·  Xenus cinereus
3013 5e 3 mei 1986 NH Haarlemmermeer, Spaarnwoude
3014 6e 20 mei 1987 NH Bergen (NH), Camperduin
3015 7e 16 t/m 21 mei 1988 LI Leudal, Bouxweerd, Buggenum
3016 8e 31 mei 1989 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
3017 9e 17 mei 1991 UT Houten, Honswijk
3018 10e 10 mei 1992 ZL Noord-Beveland, Wissenkerke
3019 11e 21 mei 1992 NH Texel, De Schorren
2564 13e 3 mei 1996 LI Leudal, Bouxweerd, Buggenum
3020 14e 17 t/m 25 mei 1998 NH Hollands Kroon, Den Oever
2969 15e 28 t/m 29 mei 1998 ZH Goeree-Overflakkee, Kwade Hoek
3021 17e 1 t/m 2 mei 1999 ZL Schouwen-Duiveland, Flaauwers Inlaag
2565 18e 5 mei 2000 UT Houten, Steenwaard
3022 19e 7 mei 2000 NH Hollands Kroon, Quarantaineweg, Balgzand
3023 20e 15 t/m 20 mei 2001 NB Alphen-Chaam, Chaam
2566 21e 31 mei 2002 LI Bergen (LI), Heerenven Zuid, De Hamert
2454 24e 10 mei 2003 ZL Tholen, Scherpenissepolder
3024 25e 14 mei 2003 FR Súdwest-Fryslân, Makkumerzuidwaard
2455 28e 17 mei 2004 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
3025 29e 21 t/m 23 mei 2004 NH Hollands Kroon, Den Oever
2572 30e 28 t/m 30 mei 2004 GR Delfzijl, Polder Breebaart
2972 31e 14 mei 2005 NH Texel, Dijkmanshuizen
3028 33e 4 mei 2006 NH Amsterdam, Kinsel
29750 34e 12 mei 2006 FL Almere, Lepelaarsplassen
3029 35e 17 mei 2006 ZL Schouwen-Duiveland, Weevers Inlaag
3032 37e 25 mei 2007 NH Hollands Kroon, Den Oever
26586 40e 17 mei 2008 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
26587 41e 25 t/m 27 mei 2008 FR Harlingen, Harlingen, plasjes N-31
26588 42e 25 mei 2008 ZL Veere, Buttinge
3035 44e 15 mei 2009 ZH Goeree-Overflakkee, Kwade Hoek
3037 45e 17 mei 2009 NB Altena, Hardenhoek
24827 49e 12 mei 2011 NB Etten-Leur, Kelsdonk
25390 51e 12 mei 2012 GR Midden-Groningen, Wolfsbarge
25252 52e 13 t/m 18 mei 2012 GR Delfzijl, Polder Breebaart
25316 53e 27 t/m 28 mei 2012 ZL Schouwen-Duiveland, Kerkwerve
25315 54e 27 mei 2012 OV Hof van Twente, Markelo
25292 55e 17 mei 2013 OV Kampen, Ketelmeer
25532 56e 19 t/m 20 mei 2013 GR Het Hogeland, Telpost Noordkaap
25610 57e 24 t/m 27 mei 2013 ZL Borsele, Biezelingsche Ham, 's-Gravenpolder
25442 58e 27 mei t/m 1 juni 2013 NH Haarlem, Landje van Gruiters, Spaarndam-West
29670 60e 15 mei 2014 NH Schagen, Callantsoogervaart
Amerikaanse Bosruiter  ·  Tringa solitaria
8117 1e 14 t/m 17 mei 2006 ZL Noord-Beveland, Wissenkerke, Bokkegat
Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
10969 3e 24 mei t/m 1 juni 2004 NH Hilversum, Hilversumse Bovenmeent
Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
11210 13e 19 mei t/m 13 november 2004 ZL Tholen, Scherpenissepolder
11211 14e 20 t/m 24 mei 2004 DR Aa en Hunze, Annermoeras, Spijkerboor
11212 15e 21 mei 2004 GR Het Hogeland, Lauwersmeer, Jaap Deensgat
11215 18e 5 t/m 7 mei 2008 NH Texel, De Cocksdorp
11221 24e 1 t/m 7 mei 2009 NH Texel, De Nederlanden
30405 26e 5 mei 2011 NB Altena, Polder Hardenhoek, Brabantse Biesbosch
25313 27e 5 t/m 6 mei 2012 NH Texel, Dijkmanshuizen
66982 42e 5 t/m 8 mei 2016 ZH Oegstgeest, Rijnfront
67114 43e 25 mei t/m 26 juni 2016 ZH Krimpenerwaard, Haastrecht, Het Doove Gat
67115 44e 29 mei 2016 ZH Nissewaard, Zuidland, Polder Beningerwaard
67731 48e 4 t/m 7 mei 2018 NB Oss, Lith - Lage Velden
67730 49e 8 mei 2018 NH Texel, Texel - Dijkmanshuizen - kijkhut
Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis
28049 1e 30 mei 1957 ZL Terneuzen, Philippine
28050 2e 3 mei 1958 ZL Sluis, Het Zwin
28053 4e 5 mei t/m 5 juni 1959 NH Laren, Laarder Wasmeer
29816 5e 22 mei 1959 FL Zeewolde, Zeewolde
29820 25e 1 mei 1972 FL Zeewolde, Zeewolde
28075 26e 17 mei 1972 ZL Schouwen-Duiveland
28076 28e 17 mei 1973 ZL Schouwen-Duiveland, Flauwers Inlaag
28081 33e 1 mei 1975 GE Buren, Marspolder
29828 38e 8 mei 1976 FL Zeewolde, Zeewolde
28099 50e 11 mei 1980 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
28112 64e 1 mei 1983 ZH Rotterdam, Maasvlakte
28115 66e 14 mei 1984 GR Het Hogeland, Eemshaven
28117 68e 5 mei 1985 NH Zaanstad, Westzaan
28119 71e 1 mei 1986 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
28129 81e 5 t/m 6 mei 1987 DR Westerveld, Dwingeloo
28130 82e 8 mei 1987 ZH 's-Gravenhage
28132 85e 21 mei 1988 GR Loppersum, Garrelsweer
28133 86e 22 t/m 29 mei 1988 ZL Terneuzen, Philippine
28135 89e 5 t/m 6 mei 1989 ZH Molenlanden, Goudriaan
28136 90e 5 t/m 10 mei 1989 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
28137 91e 17 t/m 18 mei 1989 NH Texel, Polder Waal en Burg
28147 102e 3 mei 1990 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
28148 103e 3 t/m 8 mei 1990 LI Maasgouw, Stevensweert
28150 104e 4 t/m 5 mei 1990 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
28149 105e 4 mei 1990 ZL Sluis, Breskens
28151 106e 5 mei 1990 GR Het Hogeland, Eemshaven
28158 113e 18 mei 1991 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
28169 126e 6 mei 1992 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
28170 127e 7 mei 1992 GR Groningen
28171 128e 18 t/m 19 mei 1992 FL Almere, Oostvaardersplassen
Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
10971 1e 18 mei 1983 FR Noardeast-Fryslân, Holwerd
10972 2e 17 mei 1986 FR Ameland, Nes
10982 9e 7 mei 1994 ZL Tholen, Philipsdam
10983 10e 6 t/m 10 mei 1995 NB Bergen op Zoom, Markiezaat, Molenplaat
10984 11e 26 t/m 27 mei 1995 NH Schagen, Bakkersdam, Petten
10989 16e 1 mei 2000 NB Oirschot, Withollandven/Landschotse Heide
10999 21e 7 t/m 16 mei 2007 FR Noardeast-Fryslân, Lauwersmeer, Ezumakeeg
11002 24e 13 t/m 14 mei 2010 ZL Terneuzen, Braakmanpolder
11003 25e 14 t/m 25 mei 2010 NH Medemblik, Twisk, Waterberging
24969 26e 28 mei t/m 6 juni 2010 FR Noardeast-Fryslân, Ezumakeeg
24818 29e 3 mei 2011 ZH Alphen aan den Rijn, Zaans Rietveld
24819 30e 8 mei 2011 ZH Pijnacker-Nootdorp, Zuidpolder van Delfgauw
24962 31e 15 t/m 22 mei 2011 ZL Sluis, De Blikken
26690 36e 3 t/m 5 mei 2013 ZH Goeree-Overflakkee, Kwade Hoek
29737 40e 10 mei 2014 GR Groningen, Oostpolder, Zuidlaardermeer
67117 42e 22 t/m 23 mei 2016 NB Altena, Brabantse Biesbosch, Noordwaardpolder
67325 44e 7 t/m 8 mei 2017 FR Noardeast-Fryslân, Ezumakeeg, Lauwersmeer
Poelsnip  ·  Gallinago media
3348 18e 15 mei 1998 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
2200 22e 16 mei 2002 ZH Maassluis, Maassluis
3355 29e 7 mei 2008 NH Amstelveen, Bovenkerkerpolder
3356 30e 11 mei 2008 FR Schiermonnikoog, Banckspolder
3357 31e 14 mei 2008 ZL Schouwen-Duiveland, Dwars in den Weg
3358 32e 16 mei 2008 OV Deventer, Randwaarden
3360 33e 17 t/m 19 mei 2008 FR Vlieland, Nieuwe Kooi
3361 34e 15 t/m 16 mei 2009 LI Heerlen, Trilandis
24816 37e 18 mei 2011 ZH Hendrik-Ido-Ambacht, Polder Sandelingen
31775 40e 23 t/m 24 mei 2015 GE Rheden, Velperplasje (plasje Velperwaard)
67339 44e 16 mei 2017 FR De Fryske Marren, Blaugerzen
67703 45e 26 mei 2018 GE Zevenaar, Babberich - buitengebied zuid
Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
3097 7e 5 mei 1990 GR Het Hogeland, Eemshaven
3098 8e 29 t/m 31 mei 1995 NH Stede Broec, Lutjebroekerweel
3099 9e 29 mei t/m 2 juni 1996 FL Almere, Lepelaarsplassen
3103 11e 9 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
3105 14e 6 mei 1999 ZL Sluis, De Blikken, Groede
2573 16e 15 t/m 19 mei 2002 FR Noardeast-Fryslân, Bantpolder, Lauwersmeer
3106 19e 14 t/m 15 mei 2008 DR Westerveld, Doldersummerveld
2574 20e 28 mei t/m 4 juni 2008 NH Texel, Buitendijk
3107 21e 20 t/m 21 mei 2009 ZL Veere, Westkapelle, Noordervroon
25294 22e 23 mei 2012 NH Wormerland, Wormer en Jisperveld
Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni
2983 4e 27 mei 1958 NH Amsterdam, Buitenveldert
2153 17e 28 mei 1987 FR Smallingerland, Drachten
2154 18e 29 mei 1987 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle
27161 22e 3 mei 1977 NH Bergen (NH), Camperduin
27162 23e 9 mei 1977 ZH 's-Gravenhage, Scheveningen
27164 26e 8 mei 1979 NH Bergen (NH), Camperduin
27182 45e 9 t/m 12 mei 1987 ZH 's-Gravenhage, Scheveningen
27183 46e 16 mei 1988 NH Bergen (NH), Camperduin
Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
27257 8e 28 mei 1977 OV Steenwijkerland, Steenwijk
27279 31e 16 mei 1981 NH Schagen, Petten
Ivoormeeuw  ·  Pagophila eburnea
11123 3e 17 mei 1997 NH Bergen (NH), Tussen Egmond aan Zee en Bergen aan Zee
Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
4533 1e 5 t/m 6 mei 2006 NH Enkhuizen, De Kreupel
4535 2e 6 mei 2006 ZL Sluis, De Blikken, Groede
4536 3e 6 t/m 9 mei 2006 GR Oldambt, Dollardkwelder, Carel Coenraadpolder
29480 6e 25 mei 2014 NH Enkhuizen, De Kreupel
67490 7e 2 mei 2017 ZL Hulst, Molenpolder, Ossenisse
Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
25391 5e 3 mei 2012 NH Texel, Razende Bol
Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
32040 9e 23 mei 2015 FR De Fryske Marren, Grutte Brekken, Moeras
Audouins Meeuw  ·  Larus audouinii
8297 1e 1 mei 2003 ZL Veere, Neeltje Jans
Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides
28205 10e 29 mei t/m 20 juni 1965 ZH Vlaardingen
28206 11e 1 mei 1967 NH Amsterdam, Grootte IJpolder
28211 17e 25 mei 1974 FR Schiermonnikoog, Schiermonnikoog
28222 28e 5 t/m 11 mei 1982 NB Cranendonck, Budel
28228 34e 1 t/m 14 mei 1983 NH Velsen, IJmuiden
28286 84e 8 mei 1995 NH Velsen, IJmuiden
Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
28321 1e 8 mei 1982 FR De Fryske Marren, Steile Bank
28322 2e 17 mei 1982 OV Steenwijkerland, Vollenhove
28334 13e 23 t/m 24 mei 1986 OV Deventer
28348 26e 8 mei 1988 ZL Sluis, Breskens
67736 31e 15 mei t/m 2 juni 1989 GR Het Hogeland, Rotummerplaat
28353 32e 24 mei 1989 NH Haarlemmermeer
28359 37e 2 mei 1990 NH Stede Broec, Lutjebroek
28362 38e 5 mei 1990 ZL Sluis, Breskens
28363 39e 8 mei 1990 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
28364 40e 19 mei 1990 FR Noardeast-Fryslân, Ternaard
28371 44e 7 mei 1991 ZH Katwijk
28372 45e 20 mei 1991 NH Texel
28383 51e 14 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
28385 52e 18 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
28386 53e 28 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
28387 54e 31 mei t/m 6 juni 1992 GR Het Hogeland, Eemshaven
Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida
24991 1e 10 mei t/m 23 juli 1938 LI Nederweert
27576 6e 12 mei 1946 UT De Ronde Venen, Botshol
27579 9e 30 t/m 31 mei 1955 ZH Rotterdam, Jachtdijk
27580 10e 22 mei 1956 GE Zaltbommel
27583 13e 19 mei 1958 OV Steenwijkerland, gemaal Stroink, Vollenhove
27584 14e 26 mei 1958 LI Maastricht, Borgharen
27593 22e 8 mei 1959 GE Zevenaar, Oud-Zevenaar
27594 23e 27 mei 1961 NH Uithoorn, De Kwakel
27595 24e 15 mei 1965 UT Eemnes, Eemmond
27603 31e 15 mei 1967 LI Leudal, Heythusen
27604 32e 18 mei 1967 NH Gooise Meren, Naardermeer
27617 45e 13 t/m 19 mei 1974 LI Nederweert, Ospel
27619 47e 10 mei 1975 ZL Terneuzen, Canisvliet
27620 48e 16 mei 1975 LI Kerkrade
27621 49e 17 mei 1975 NH Laren, Laarder Wasmeer
27622 50e 25 mei 1975 FR Smallingerland, Drachtster Ee
27623 51e 25 mei t/m 2 juni 1975 FL Zeewolde, Harderwijk
27626 54e 6 mei 1977 ZL Reimerswaal, Bath
27628 55e 21 mei 1977 FL Eemnes, Gooimeerdijk
27627 56e 21 mei 1977 FL Lelystad, Knardijk
27629 57e 30 mei 1977 GE Lingewaard, Gendt
27635 62e 21 mei 1979 FL Almere
27636 63e 24 mei 1979 ZH Leidschendam-Voorburg, Leidschendam
27640 67e 8 mei 1981 NH Haarlemmermeer, Spaarnwoude
27641 68e 16 mei 1981 OV Deventer
27642 69e 18 mei 1981 NH Wijdemeren, Horstermeer
27643 70e 19 t/m 22 mei 1981 FL Zeewolde, Wolderwijd
27644 71e 25 t/m 27 mei 1981 LI Eijsden-Margraten, Eijsen
27645 72e 31 mei 1981 GE Maasdriel, Hurwenen
27647 74e 16 mei 1982 NH Koggenland, Avenhorn
27650 77e 6 mei 1983 GE Berg en Dal, Ooijpolder
27651 78e 7 mei 1983 GE Arnhem, Meinerswijk
27655 81e 10 t/m 12 mei 1986 OV Twenterand, Engbertsdijkvenen
27656 82e 17 mei 1987 FL Zeewolde, Groenewoudseweg
27657 83e 29 mei t/m 1 juni 1987 FL Lelystad, Lelystad
27660 86e 8 mei 1988 LI Venlo, Steyl
27661 87e 9 mei 1988 NH Amsterdam
27662 88e 10 mei 1988 GR Loppersum, Garrelsweer
27664 89e 20 t/m 25 mei 1989 ZL Schouwen-Duiveland, Philipsdam
27663 90e 21 t/m 22 mei 1989 NB Someren, Beuven, Strabechtse heide
27669 95e 22 mei 1991 ZL Sluis, Breskens
27674 100e 18 mei 1992 FR Smallingerland, Oudega
27675 101e 18 mei 1992 NH Texel, Hoornder Nieuwland
27676 102e 21 mei 1992 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27677 103e 28 mei 1992 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27678 104e 28 mei t/m 2 juni 1992 NB Cranendonck, Budel-Dorplein
27679 105e 30 mei 1992 GE Berg en Dal, Millingen aan de Rijn
27680 106e 31 mei 1992 OV Twenterand, Engbertsdijkvenen
27684 110e 5 t/m 6 mei 1993 NH Huizen, Huizen
27685 111e 19 mei 1993 NB Someren, Strabechtse heide
27686 112e 22 t/m 24 mei 1993 NB Cranendonck, Soerendonk
27687 113e 25 mei 1993 UT Woerden, Woerden
27691 116e 7 t/m 8 mei 1994 FL Zeewolde, Harderbroek
27692 117e 9 mei 1994 NH Huizen
30441 118e 23 t/m 27 mei 1994 NB Bergen op Zoom, Markiezaatsmeer
27697 122e 3 t/m 4 mei 1995 ZL Terneuzen, Braakman
24968 123e 10 t/m 16 mei 1995 NB Bergen op Zoom, Molenplaat
30443 124e 26 t/m 27 mei 1995 GR Het Hogeland, Vlinderbalg
30444 125e 27 mei 1995 ZL Reimerswaal, Kreekraksluizen
27699 126e 27 mei 1995 FL Lelystad, Bovenwater
27701 127e 27 mei 1995 FR De Fryske Marren, Sonderlerleien
28613 128e 28 mei 1995 FL Lelystad, Bovenwater
27702 129e 29 mei 1995 NB Eindhoven, Eindhoven
27703 130e 30 mei 1995 NB Cranendonck, Soerendonks Goor
Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
4498 3e 31 mei 1979 ZH 's-Gravenhage, Zuiderhavenhoofd, Scheveningen
4510 9e 25 mei 1990 NH Velsen, IJmuiden
4516 15e 19 mei 1992 NH Bergen (NH), Egmond aan Zee
4526 24e 5 t/m 6 mei 2000 NH Den Helder, Huisduinen
4530 28e 18 mei 2006 ZL Schouwen-Duiveland, Wevers Inlaag
4531 29e 23 t/m 24 mei 2006 NH Bergen (NH), Camperduin
4532 30e 7 t/m 9 mei 2009 ZH Goeree-Overflakkee, Stellendam
66980 34e 2 mei 2016 NH Texel, Texel, De Volharding
68030 37e 20 mei 2019 NH Bergen (NH), De Putten
Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
4312 1e 31 mei 1971 FL Zeewolde, Knardijk
4316 4e 22 mei 2009 ZH Molenlanden, Oud-Alblas
25381 7e 19 t/m 20 mei 2012 GE Wageningen, Binnenveld
31870 9e 25 mei 2015 FR Achtkarspelen, Drogeham/Hamstermieden
67326 21e 11 mei 2017 DR Westerveld, Wateren
67329 22e 11 mei 2017 ZH Goeree-Overflakkee, Preekhilpolder, Ouddorp
67659 30e 6 mei 2018 FR De Fryske Marren, Mirns - See Hanne
Aasgier  ·  Neophron percnopterus
8055 1e 24 t/m 25 mei 2001 LI Gulpen-Wittem, Epen
Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
3520 8e 11 mei 1994 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
2443 10e 21 mei 1999 ZH Wassenaar, Haagse Waterleidingduinen
2907 13e 20 mei 2002 GE Buren, Beusichem
3535 18e 29 mei 2004 NB Heeze-Leende, Stabrechtse Heide
3537 19e 31 mei 2004 NB Cranendonck, telpost Loozerheide
2910 27e 26 mei 2006 NB Cranendonck, Hugterheide, Maarheze
3552 37e 5 mei 2008 LI Weert, Loozerheide
2444 38e 8 mei 2008 LI Weert, Loozerheide
3553 39e 15 t/m 23 mei 2008 FR Ooststellingwerf, Aekingerzand
2078 43e 21 mei t/m 28 juni 2009 FR Ooststellingwerf, Fochteloërveen
11999 46e 26 mei 2010 NH Bloemendaal, Duinvliet, Overveen
24735 58e 5 mei 2011 GE Ede, Bennekomse Hooilanden
30552 59e 6 mei 2011 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
25258 60e 7 mei 2011 ZH Molenlanden, Kinderdijk
24737 61e 21 mei t/m 29 juli 2011 GE Ede, Deelensche Veld, Hoge Veluwe
24738 62e 22 mei 2011 NB Roosendaal, Basaltdijk
24739 63e 30 mei t/m 3 juni 2011 FR Ooststellingwerf, Delleboersterheide
Vale Gier  ·  Gyps fulvus
3048 12e 21 mei 2001 UT Houten, Tull en 't Waal
3050 14e 17 mei 2002 ZL Sluis, Breskens
2160 15e 18 mei 2002 GR Het Hogeland, Nieuwe Robbengat, Lauwersmeer
3074 27e 29 t/m 31 mei 2008 LI Landgraaf, Rimburg
3075 28e 29 t/m 30 mei 2008 ZL Noord-Beveland, Kats
11997 31e 23 mei 2010 ZH Gouda, Gouda
11998 32e 24 mei 2010 UT Lopik, De Horde
24723 35e 21 t/m 22 mei 2011 ZL Goes, Goes
67036 54e 7 mei 2016 ZL Sluis, Telpost Breskens
67346 55e 19 mei 2017 GE Bronckhorst, Groote Veld, Vorden
67446 56e 20 mei 2017 ZH Dordrecht, Dordrecht - Het Reeland (eerste waarneming) en diverse locaties in NL
67343 57e 30 mei 2017 DR Borger-Odoorn, Exloo - Uilenbeken
67684 59e 27 mei 2018 UT Utrechtse Heuvelrug, Leersum - Leersumse Veld
68027 60e 19 mei 2019 NB Someren (gemeente) , Strabrechtsche Heide - Beuven
Schreeuwarend  ·  Clanga pomarina
2955 1e 2 mei 1855 GE Apeldoorn, Het Loo
2460 5e 3 mei 1994 FR Schiermonnikoog, Schiermonnikoog
25384 8e 14 mei 2012 GE Apeldoorn, Hoog Buurlo
66983 10e 5 mei 2016 NB Breda, Galder, Galdersche Heide
67034 11e 11 mei 2016 FR Achtkarspelen, Kootstertille
67338 12e 11 mei 2017 NH Langedijk, Koedijk
67664 15e 11 mei 2018 FR Ooststellingwerf, Fochteloërveen
Bastaardarend  ·  Clanga clanga
8463 8e 13 mei 1918 OV Zwolle, Windesheim
8471 15e 15 mei 1976 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
8472 16e 16 mei t/m 5 juni 1985 FR Terschelling, Boschplaat
66984 30e 6 mei 2016 UT Houten, Houten (gemeente)
67678 34e 8 mei 2018 NH Hollands Kroon, Wierholt
67691 35e 26 mei 2018 NH Castricum, Noord-Hollands Duinreservaat
Dwergarend  ·  Aquila pennata
4553 1e 30 mei 1992 UT Utrechtse Heuvelrug, Leersumse veld
4558 5e 7 mei 2000 UT Soest, Soest
4563 10e 11 mei 2003 ZL Borsele, 's-Gravenpolder
4566 13e 1 mei 2004 LI Weert, Boshoverheide
4568 14e 20 mei 2005 LI Bergen (LI), De Hamert
4569 15e 3 mei 2006 NB Heeze-Leende, Strabrechtse heide
25290 19e 7 mei 2011 UT Utrechtse Heuvelrug, Maarnsche Berg
25591 20e 29 mei 2012 DR Borger-Odoorn, Buinerveen
29249 23e 25 mei 2014 NB Heeze-Leende, Strabrechtse Heide
31856 25e 31 mei 2015 LI Bergen (LI), Bergerheide - Noord
67331 28e 14 mei 2017 NB Landerd, Telpost Brobbelbies Noord
67335 29e 17 mei 2017 NH Texel, Dijkzicht
Steppearend  ·  Aquila nipalensis
2918 1e 8 mei 1967 ZL Terneuzen, Van Dunnépolder
2080 3e 31 mei 1998 NH Waterland, Verdeek
Spaanse Keizerarend  ·  Aquila adalberti
3563 1e 6 mei 2007 NB Cranendonck, Loozerheide
Steenarend  ·  Aquila chrysaetos
2916 13e 29 mei 1992 GE Berg en Dal, Erlecom
Steppekiekendief  ·  Circus macrourus
2055 4e 1 mei 1939 LI Eijsden-Margraten, Margraten
2142 12e 6 mei 2000 GE Barneveld, Kootwijkerzand
1834 13e 12 mei 2001 FL Lelystad, Knardijk
66911 27e 3 mei 2006 ZL Sluis, telpost Breskens
2531 28e 5 mei 2006 NH Texel, De Cocksdorp
2530 29e 5 mei 2006 GR Het Hogeland, Eemshaven-Oost
2532 30e 8 mei 2006 GR Oldambt, Nieuwolda
2106 31e 12 mei 2006 NH Texel, De Cocksdorp
2083 36e 9 mei 2008 FL Dronten, Ketelbrug
Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
8292 5e 14 mei 2007 ZL Sluis, Breskens
8294 6e 8 mei 2008 LI Bergen (LI), De Hamert
Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
3427 7e 29 mei 1994 DR Westerveld, Berkenheuvel
25395 18e 25 t/m 30 mei 2012 GE Rheden, Veluwe Zoom
Dwergooruil  ·  Otus scops
4574 3e 26 mei 1958 FR De Fryske Marren, Langweer
4576 5e 12 mei 1970 ZH Delft, Delft
4577 6e 17 mei t/m 11 juni 1998 GE Berg en Dal, Ooijse Bandijk, Ooypolder
4578 7e 8 mei 2003 FR Súdwest-Fryslân, Warn/Stavoren
4579 8e 22 mei t/m 19 juni 2008 ZH Noordwijk, Noordwijk
11988 9e 21 mei t/m 19 juni 2010 GE Barneveld, Kootwijkerbroek
24851 10e 9 mei 2011 UT Baarn, Baarn
68035 12e 24 mei 2019 UT Amersfoort, Soesterkwartier (wijk)
Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus
2924 5e 21 mei 1904 GE Hattem, Hattemerveld
Oehoe  ·  Bubo bubo
28411 4e 5 t/m 12 mei 1992 GE Ermelo, Ermelo
28423 10e 26 mei t/m 1 november 2002 GE Winterswijk, Winterswijk
Bijeneter  ·  Merops apiaster
28518 1e 4 mei 1905 FR Tytsjerksteradiel, Tytsjerk
28520 3e 2 t/m 6 mei 1947 NH Bloemendaal, Brouwerskolk
28523 6e 26 mei 1951 FR Vlieland, Oude Kooi
28525 8e mei 1955 NH Texel, Hoorn
28524 9e 7 mei 1955 NH Amsterdam, Vondelpark
28529 13e 6 mei 1961 GE Harderwijk, Hierden
28537 20e 3 mei 1967 FR Ameland, Het Oerd
28538 21e 15 mei 1967 NH Schagen, Callantsoog
28539 23e 24 mei 1970 ZL Hulst, Verdronken land van Seaftinge
28585 25e 3 mei 1972 ZH 's-Gravenhage, Den Haag
28548 32e 4 mei 1978 FR Achtkarspelen, Surhuisterveen
28549 33e 5 mei 1978 DR Aa en Hunze, Eext
28550 34e 20 mei 1979 FR Vlieland
28551 35e 22 mei 1979 NH Texel, Westerduinen
28553 37e 7 t/m 9 mei 1982 NH Texel, Staatsbossen
28554 38e 27 mei 1982 DR Westerveld, Havelte
28563 46e 18 mei 1986 NH Hollands Kroon, Wieringerwerf
28588 49e 23 mei 1987 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
28565 50e 31 mei 1987 GE Ede, Ede
28572 58e 7 mei 1988 ZL Sluis, Breskens
28573 59e 17 mei 1989 NH Huizen, Huizen
28576 62e 22 mei 1991 ZL Sluis, Breskens
28577 63e 23 t/m 30 mei 1991 NH Hollands Kroon, Kreileroord
28581 67e 19 mei 1992 FR Schiermonnikoog
28582 68e 20 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
28583 69e 24 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
Groene Bijeneter  ·  Merops persicus
4318 2e 18 mei 1998 FR Terschelling, Noordsvaarder
Scharrelaar  ·  Coracias garrulus
2523 1e 31 mei 1855 ZH Wassenaar, Duinrell
3436 6e 4 mei 1924 GE Arnhem, Arnhem
3437 7e 6 mei 1934 ZH Wassenaar, Wassenaar
3442 15e mei 1951 ZL Schouwen-Duiveland, Oosterland-Sirjansland
3446 17e 24 t/m 27 mei 1958 OV Wierden, Wierden
3448 19e 8 mei 1959 GE Rozendaal, Imbosch
3452 23e 14 mei 1960 ZH Westvoorne, Groene Strand
3453 24e 30 mei 1964 UT Leusden, Leusderheide
3454 25e 30 t/m 31 mei 1964 NH Texel, Westerduinen
3455 26e 19 mei 1966 GE Rheden, Posbank
3461 32e 25 mei 1969 GE Harderwijk
3463 33e 26 t/m 28 mei 1969 FR De Fryske Marren, Harich
3466 36e 22 mei t/m 7 juni 1971 FR Ameland
3467 37e 30 mei 1971 ZH 's-Gravenhage, Westlandse Duinen
3468 38e 31 mei 1971 NH Texel
3473 43e 28 mei 1973 LI Bergen (LI)
3483 53e 10 mei 1981 NH Wormerland, Jisp
3484 54e 21 t/m 26 mei 1982 FL Zeewolde, Nulderpad
3485 55e 27 mei 1982 NH Bloemendaal, Overveen
3487 57e 22 mei 1984 LI Brunssum, Vosbroek, Schinveldse Bos
2432 58e 15 mei 1988 ZH Wassenaar, Meijendel
67670 69e 19 mei 2018 FR Ooststellingwerf, Delleboersterheide
Grijskopspecht  ·  Picus canus
4297 4e 8 mei 2000 t/m 6 juni 2001 GE Renkum, Oosterbeek
Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius
28444 15e mei 1952 OV Enschede, Enschede
28477 48e 21 mei 1966 GE Apeldoorn, Hoog-Soeren
28486 58e 7 mei 1977 OV Oldenzaal, Oldenzaal
28490 61e 2 mei 1981 LI Gulpen-Wittem, Gulpen
28493 65e 10 mei 1992 LI Roerdalen, Meinweg
28511 83e 3 t/m 19 mei 1997 NH Bloemendaal, Vogelenzang
Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
4486 1e 4 mei 1995 NH Texel, De Cocksdorp
Kleine Klapekster  ·  Lanius minor
11223 2e 25 mei 1955 GR Delfzijl, Johannes Kerkhovenpolder, Termunten
11227 6e 14 mei 1967 NH Hollands Kroon, Normerpolder
11229 8e 24 mei 1969 FR Terschelling, Oosterend
11230 9e 28 mei 1970 NH Texel, Den Hoorn
11240 19e 24 mei t/m 27 augustus 1977 NH Stede Broec, Grootebroek
11241 20e 27 mei 1978 NH Texel, De Muy
31777 22e 12 t/m 14 mei 1980 FR Harlingen, Harlingen (gemeente)
11246 25e 5 mei 1986 ZH Goeree-Overflakkee, Goedereede
11247 26e 28 t/m 30 mei 1987 NH Schagen, Petten
11249 28e 29 mei 1989 FL Zeewolde, Vogelweg/Wulpweg
11255 34e 31 mei 1998 FR Terschelling, Groene Strand
11258 37e 30 mei 2003 ZH Wassenaar, Haagse Waterleidingduinen
25253 42e 14 mei 2012 NH Amsterdam, Amsterdam Science Park
25690 43e 30 mei t/m 2 juni 2013 ZH Teylingen, Elsgeesterpolder, Voorhout
31977 49e 13 mei 2015 FR Terschelling, Terschelling
67662 53e 6 mei 2018 ZH Krimpenerwaard, Bergambacht - Polder Bergambacht - West
68029 54e 26 mei 2018 NH Texel (gemeente) , Texel - De Tuintjes
Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
25351 1e 10 mei 1957 FL Lelystad
25688 2e 23 mei 1960 ZH Wassenaar, Clingendael
25695 6e 5 mei 1962 LI Leudal, Horn
25696 7e 18 mei 1962 NB Bladel, Neterselse Heide
25697 8e 19 t/m 20 mei 1962 NH Texel, De Koog
25700 10e 20 mei 1963 NH Texel, Westerslag
25702 12e 16 mei 1964 FL Lelystad, Knardijk
25705 15e 8 mei 1966 DR Assen, Assen
25706 16e 12 mei 1966 NB Asten
25707 17e 29 mei 1966 NH Texel, Westerduinen
25716 21e 13 mei 1967 NH Bergen (NH), Schoorl
25717 22e 17 mei 1967 GE Ermelo, Ermelo
25719 24e 16 mei 1969 NH Zandvoort, Amsterdamse Waterleidingduinen
25720 25e 28 mei 1969 NH Heemskerk
25727 30e 18 mei 1974 FR Schiermonnikoog
13042 35e 11 mei 1976 FR Noardeast-Fryslân, Bollngawie, Oosternijkerk
13043 36e 5 t/m 6 mei 1977 NH Bergen (NH), Egmond aan Zee
13047 39e 15 t/m 17 mei 1980 FR Ameland, Langeduinen
13046 40e 15 mei 1980 NH Bergen (NH), Schoorl
13050 43e 10 mei 1981 FR Ameland
13054 47e 22 t/m 25 mei 1983 NH Den Helder, Den Helder
13055 48e 31 mei 1983 ZH Rotterdam, Maasvlakte
13060 54e 4 mei 1986 NB Zundert
13061 55e 23 mei 1986 FL Lelystad, Knardijk
13065 59e 5 mei 1988 ZL Schouwen-Duiveland
13066 60e 17 mei 1988 ZH Katwijk, Berkheide
13067 61e 10 mei 1989 ZH Molenlanden, Noordeloos
13077 70e 10 t/m 11 mei 1992 ZH Rotterdam, Maasvlakte
13078 71e 1 mei 1993 FR Vlieland, Lange Paal
13079 72e 20 mei 1993 DR Tynaarlo, Paterswolde
13083 76e 8 t/m 9 mei 1994 NB Bladel, Bladel
13084 77e 10 t/m 20 mei 1995 NH Den Helder, Den Helder
13085 78e 27 mei 1995 ZH Katwijk, Berkheide
13086 79e 26 mei 1996 FL Almere, De Blocq van Kuffeler
13087 80e 27 mei 1996 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
13088 81e 30 mei 1996 NH Texel, De Cocksdorp
13091 84e 11 mei 1997 OV Enschede, Enschede
13092 85e 15 mei 1997 ZL Sluis, Breskens
32092 86e 18 mei 1997 NH Dordrecht, Kikvorschkil, Sliedrechtse Biesbosch
13093 87e 25 mei 1997 GR Het Hogeland, Hornhuizen
13097 91e 9 mei 1998 NH Bergen (NH), De Bleek
13098 92e 11 mei 1998 ZH Noordwijk, Noordduinen
13099 93e 22 t/m 25 mei 1998 GE Berg en Dal, Ooij
13102 96e 3 mei 1999 ZL Terneuzen, Philippine
13103 97e 8 mei 1999 NH Velsen, Kunstenaarduintjes, IJmuiden
13104 98e 26 mei 1999 GR Het Hogeland, Ballastplaatbos, Lauwersoog
13105 99e 14 mei 2000 ZH Rotterdam, Maasvlakte
13106 100e 24 t/m 25 mei 2000 NH Texel, Robbenjager, De Cocksdorp
13107 101e 25 mei 2000 NH Oostzaan, Twiske
24983 102e 30 mei 2000 NB Landerd, Maashorst
13112 107e 31 mei t/m 5 juni 2001 ZL Tholen, Rammegors
13113 109e 16 mei 2002 ZH Katwijk, Zuidduinen
13114 110e 25 mei 2002 FR Tytsjerksteradiel, Eernewoude
13115 111e 29 t/m 31 mei 2002 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
13118 114e 10 t/m 11 mei 2003 DR Emmen, Bargerveen
13119 115e 11 t/m 13 mei 2003 NH Texel, Grote Vlak
Daurische Kauw  ·  Corvus dauuricus
4478 1e 1 mei 1995 NH Bergen (NH), Hargen
4483 2e 8 mei 1997 NH Hollands Kroon, Amsteldiepdijk
Kuifleeuwerik  ·  Galerida cristata
32044 3e 11 mei 2015 ZL Sluis, Breskens - Telpost e.o.
Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
3180 7e 3 mei 1986 NH Texel, De Cocksdorp
3183 10e 2 mei 1992 GR Het Hogeland, Lauwersoog
3184 11e 14 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
2173 14e 5 t/m 7 mei 1994 GR Het Hogeland, Rottumeroog
3188 16e 5 t/m 6 mei 1995 ZH Katwijk, Katwijk aan Zee
3189 17e 30 mei 1995 FR Súdwest-Fryslân, Breezanddijk
3194 22e 3 mei 1998 FR Súdwest-Fryslân, Breezanddijk
3195 23e 16 mei 1999 NH Bergen (NH), Camperduin
3196 25e 13 mei 2000 FR Schiermonnikoog, Jachthaven
3198 27e 2 t/m 5 mei 2001 ZL Veere, Neeltje Jans
3199 28e 21 t/m 23 mei 2002 ZH Pijnacker-Nootdorp, Delfgauw
3201 29e 30 t/m 31 mei 2003 ZH Rotterdam, Vuurtorenvlakte, Maasvlakte
3200 30e 31 mei 2003 ZH Wassenaar, Lentevreugd
3203 32e 6 mei 2004 NH Castricum, Zweefvliegveld
3206 35e 7 mei 2006 NH Texel, De Cocksdorp
3207 36e 12 mei 2006 OV Kampen, Ramspolplaten
3211 40e 5 mei 2008 ZL Sluis, Breskens
24858 44e 7 mei 2011 NH Bergen (NH), Hondsbossche Zeewering
24859 45e 14 t/m 18 mei 2011 NH Velsen, Kennemermeer, IJmuiden
25666 46e 4 mei 2013 ZL Sluis, Sophiapolder, Oostburg
31857 49e 4 mei 2015 OV Steenwijkerland, Wanneperveen-Bovenboer-De Wieden
31770 50e 15 mei 2015 NH Wormerland, Wormer, Wormer en Jisperveld
31853 51e 24 mei 2015 ZL Veere, Noordervroon, Westkapelle
67032 55e 6 mei 2016 ZH Goeree-Overflakkee, Ouddorp - Flaauwe Werk (zeedijk en strand)
67598 56e 7 mei 2016 ZH Goeree-Overflakkee, Ouddorp - Springertduinen Noord
66981 57e 7 mei 2016 DR De Wolden, De Wolden (gemeente)
67330 59e 9 mei 2017 OV Kampen, Hoog-Zalk
67433 60e 14 mei 2017 NH Koggenland, Hoorn - Polder de Westerkogge
67713 64e 21 mei 2018 LI Maastricht, Itteren, Hartelstein
67990 65e 25 mei 2018 GE Ede, Harskamp - Friesse Veld
Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra
11146 2e 16 mei 1988 NH Texel, De Muy
11147 3e 27 mei 2005 GR Het Hogeland, Eemshaven-Oost
12082 5e 7 mei 2011 NH Texel, Robbenjager
Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica
25163 1e 20 mei t/m 5 juni 1954 NH Bergen (NH), De Voert
25164 2e 3 mei 1978 UT Veenendaal, De Palmengrift
25208 6e 13 mei 1988 FR Súdwest-Fryslân, Kornwerderzand
25209 7e 23 mei 1988 ZH Alphen aan den Rijn, Alphen aan den Rijn
25212 10e 2 mei 1990 ZL Sluis, Breskens
25213 11e 5 mei 1990 ZL Sluis, Breskens
25215 13e 17 mei 1991 FR Vlieland
25217 15e 18 mei 1992 GR Het Hogeland, Rottumeroog
30503 16e 19 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
25218 17e 28 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
25219 18e 1 mei 1993 GR Het Hogeland, Rottumeroog
25220 19e 3 mei 1994 ZL Sluis, Breskens
25221 20e 12 mei 1994 ZL Sluis, Breskens
25223 22e 2 mei 1995 UT Leusden, Den Treek
25224 23e 4 mei 1995 ZL Sluis, Breskens
25407 24e 6 mei 1995 NH Texel
25410 27e 1 mei 1996 ZL Sluis, Breskens
25413 31e 10 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
25414 32e 13 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
25415 33e 14 mei 1998 GR Het Hogeland, Eemshaven-Oost
25416 34e 16 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
25417 35e 3 mei 1999 NH Texel, Eierlandse Duinen
27417 38e 6 mei 2000 ZL Sluis, Breskens
27418 39e 7 mei 2000 FR Vlieland, Oost-Vlieland
27419 40e 8 mei 2000 ZL Sluis, Breskens
27420 41e 22 mei 2000 UT Houten, Steenwaard
27422 43e 9 mei 2001 ZL Sluis, Breskens
27423 44e 21 mei 2001 NH Aalsmeer, Schinkelbos
27426 46e 11 t/m 12 mei 2002 NH Texel, De Cocksdorp
27435 57e 2 t/m 5 mei 2003 NH Texel, De Geul
27450 58e 4 mei 2003 FR Opsterland, Bakkeveen
27449 59e 4 mei 2003 ZL Sluis, Breskens
27436 60e 12 mei 2003 GR Het Hogeland, Lauwersmeer, Jaap Deensgat
27446 72e 22 mei 2004 LI Maasgouw, Ohé en Laak
Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti
28623 2e 3 mei t/m 29 juni 1969 NB Cranendonck, De Hoort
28624 3e 15 mei t/m 6 juni 1969 LI Beekdaelen, Nuth
28628 7e 5 mei 1970 NB Cranendonck, Budel
28641 20e 7 t/m 14 mei 1973 ZH Molenlanden
28642 21e 22 mei t/m 2 juni 1973 LI Echt-Susteren, De Doort, Echt
28656 35e 7 mei 1974 NH Dordrecht
28657 36e 25 mei t/m 6 juli 1974 ZL Sluis, Groede
28664 43e 1 mei t/m september 1975 ZL Vlissingen
28665 44e 2 mei t/m 17 juni 1975 ZH Westvoorne, Konijnenputten
28666 45e 8 t/m 10 mei 1975 NH Wijdemeren, Ankeveen
28667 46e 8 mei 1975 GE West Betuwe, Zuid-Lingedijk
28668 47e 18 mei 1975 NH Gooise Meren, Naardermeer
28669 48e 28 mei t/m 20 juni 1975 NH Wijdemeren, Kromme Rade
28683 62e 6 mei 1976 ZL Terneuzen, Terneuzen
28684 63e 8 mei t/m 15 juni 1976 ZH Hardinxveld-Giessendam, Hardinxveld
28685 64e 22 mei 1976 ZH Vijfheerenlanden, Ameide
28686 65e 23 mei 1976 ZH Westvoorne, Quackjeswater
28687 66e 28 mei 1976 NH Wijdemeren, Kortenhoef
28712 89e 1 mei t/m juni 1977 ZL Hulst, Vlaamse Kreek
28714 90e 9 mei 1977 ZL Sluis, Groede
28713 91e 9 mei 1977 ZL Sluis, Cadzand
28733 110e 15 mei 1978 GE Rheden
28756 134e 16 mei 1981 ZH Westvoorne, Quackjeswater
28757 135e 17 mei 1981 ZH Westvoorne, Oostvoorne
28765 142e mei t/m juni 1982 NB Steenbergen
28775 153e 2 t/m 18 mei 1989 ZH Dordrecht, Dordtse Biesbosch
28780 159e 10 mei t/m 14 juni 1994 ZL Veere, Veersche Kreek
Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
4254 11e 29 mei 1988 FR Schiermonnikoog
4259 16e 23 mei 1996 GR Het Hogeland, Rottumeroog
4277 34e 29 mei 2003 ZH Hellevoetsluis, Quackgors
4278 35e 31 mei t/m 29 juli 2003 FR Schiermonnikoog, Schiermonnikoog
4279 36e 31 mei 2004 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
12069 49e 31 mei 2010 GR Het Hogeland, Marnewaard
24862 54e 28 t/m 29 mei 2011 NH Texel, Tuintjes, De Cocksdorp
26480 61e 26 mei 2013 NH Texel, Dorpszicht
25358 62e 28 mei 2013 ZL Sluis, Cadzand
29254 71e 28 mei 2014 FR Vlieland, Oost-Vlieland
29620 72e 29 t/m 30 mei 2014 FR Vlieland, Lange Paal
Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
8492 1e 18 t/m 31 mei 1958 ZH Wassenaar, Clingendael
8493 2e 15 mei 1966 GE Ermelo
8496 5e 17 mei 1976 ZH 's-Gravenhage, Ockenrode
8498 7e 14 mei t/m 6 juni 1982 NB Sint Anthonis, Sint Anthonis
8499 8e 2 mei 1983 LI Beekdaelen, Stammenderbos
8500 9e 6 t/m 22 mei 1988 LI Gulpen-Wittem, Epen
8502 11e 22 mei t/m 9 juni 1990 LI Roerdalen, Herkenbosch
8506 15e 22 mei 1993 FR Vlieland, Kroonspolders
8507 16e 29 t/m 31 mei 1994 NH Bloemendaal, Amsterdamse Waterleidingduinen, Vogelenzang
8510 19e 6 mei 1995 GR Groningen, Esserveld
8515 24e 8 mei t/m 3 juni 1998 GE Arnhem, Hoge Veluwe
8517 26e 1 t/m 3 mei 1999 NH Bloemendaal, Snoekebos, Kennemerduinen
8518 27e 12 t/m 22 mei 2000 FL Dronten, Harderbos
31581 29e 23 t/m 27 mei 2004 GE Ede, Noord-Ginkel
8520 30e 31 mei 2004 NH Texel, Bleekersvallei
31582 31e 11 mei 2006 NH Den Helder, Donkere Duinen
8521 32e 13 mei 2008 NH Schagen, Zwanenwater
25402 34e 2 mei 2012 GE Westervoort, Westervoort
25585 35e 21 t/m 22 mei 2012 NB Woensdrecht, Grenspark De Zoom-Kalmthoutse Heide
67767 45e 13 t/m 14 mei 2018 FR Schiermonnikoog, Schiermonnikoog - Hertenbosvallei
Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
8440 1e 15 t/m 16 mei 1983 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
8441 2e 17 mei t/m juni 1983 NH Velsen, Santpoort, Duin en Kruidberg
67681 5e 14 mei 2018 NH Heemskerk, Berenweide
Bergfluiter | Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli | orientalis
8522 1e 13 t/m 24 mei 1960 NH Hilversum, Hilversumse Golfclub
8523 2e 5 mei 1962 ZH Wassenaar, Oosterbeek
8524 3e 18 t/m 25 mei 1962 GE Ermelo, Ermelo
8525 4e 20 mei t/m 13 juni 1967 GE Ermelo
8526 5e 17 mei 1981 LI Horst aan de Maas, Grubbenvorst
8529 8e 1 mei 2000 NB Gilze en Rijen
Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
11095 2e 3 mei t/m 8 juli 1971 NH Texel, Staatsbossen
11096 3e 9 mei t/m 13 juni 1981 GE Harderwijk, Hierden
11099 6e 10 mei 1988 GR Westerwolde, Ter Apel
11100 7e 1 mei t/m juni 1989 FR Ameland, Kwekerijbos
11102 9e 29 mei t/m 14 juni 1992 FR De Fryske Marren, Oudemirdum
11103 10e 1 mei t/m 9 juni 1994 ZH 's-Gravenhage, Sorghvlietpark
11104 11e 26 mei t/m 24 juni 2001 LI Venlo, Belfeld
11106 13e 15 t/m 20 mei 2002 UT Baarn, De Stulp, Lage Vuursche
11109 16e 2 mei t/m 16 juni 2004 NH Amsterdam, Vliegenbos
11110 17e 19 mei t/m 12 juni 2005 NH Bergen (NH), Bergen
11111 18e 22 mei t/m 10 juni 2006 NH Alkmaar, Oosterhout
11114 21e 9 t/m 22 mei 2007 GE Arnhem, Warnsborn
11115 22e 13 mei t/m 3 juni 2007 ZH Zoetermeer, Westerpark
12042 25e 2 t/m 23 mei 2010 NH Den Helder, Quelderduin
12043 26e 6 mei 2010 ZL Veere, Oostkapelle, Westhove
12044 27e 6 mei t/m 22 juni 2010 UT Eemnes, De Lieberg
24888 28e 25 mei 2010 NH Texel, Robbenjager, De Cocksdorp
25354 33e 17 mei t/m 13 juli 2013 NH Amsterdam, Sloterpark
31873 36e 21 mei t/m 26 juni 2015 NH Den Helder, Den Helder, Donkere Duinen
67006 40e 5 t/m 9 mei 2016 NH Texel, Witte Hoek
67513 43e 8 mei t/m 26 juni 2017 FR De Fryske Marren, Heidepaed, Lycklamabos, Nijemirdum
67741 46e 5 mei t/m 23 juni 2018 NH Texel, Texel - De Koog - Staatsbossen - Ruijslaan
68071 47e 6 mei 2018 FR Ameland, De Hon
67830 48e 7 t/m 20 mei 2018 ZH Hoeksche Waard, Polder Raepshille
67746 49e 11 t/m 28 mei 2018 ZL Schouwen-Duiveland, Westenschouwen
67769 50e 16 mei 2018 GE Epe, Oefenterrein De Woldberg
68018 53e 10 mei 2019 UT Houten, Houten - Fietspad langs SV Houten (Sportpark Oud Wulven)
68024 54e 11 t/m 17 mei 2019 ZH Westland (gemeente) , Kwintsheul - Oude Broekpolder
68020 55e 14 t/m 20 mei 2019 FL Lelystad, atolwijk
68067 56e 16 t/m 17 mei 2019 ZH 's-Gravenhage, Solleveld
68069 57e 18 mei t/m 18 juni 2019 FR Noardeast Fryslan, Veenkloosterbos
Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria
28868 1e 18 mei 1860 GR Groningen, Haren
28884 17e 28 mei t/m 13 juni 1969 LI Valkenburg aan de Geul, Valkenburg
29025 140e 22 mei 1987 ZL Sluis, Cadzand-Bad
29030 146e 22 mei 1988 ZH Westvoorne, Oostvoorne
Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
11938 2e 13 mei 1983 GR Het Hogeland, Eemshaven
11349 4e 26 t/m 29 mei 1993 NH Texel, De Cocksdorp
11351 6e 8 t/m 14 mei 1995 NH Texel, De Cocksdorp
67714 10e 20 mei 2018 NH Bloemendaal, Kennemerduinen, Parnassia
Westelijke | Moltoni's | Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia inornata | subalpina | cantillans
8377 1e 24 t/m 27 mei 1948 NH Amsterdam, Volewijkspark, Amsterdam-Noord
8379 3e 18 mei 1975 FL Lelystad, Knardijk
8380 4e 9 mei 1979 NH Zandvoort, Amsterdamse Waterleidingduinen
8385 7e 12 mei 1983 FR Súdwest-Fryslân, Makkumerwaard
8386 8e 12 mei 1983 ZH 's-Gravenhage, Zuiderpark
8388 10e 4 mei 1986 ZH Wassenaar, Wassenaar
8391 11e 9 mei 1987 ZL Vlissingen, Ritthem
11939 12e 23 t/m 26 mei 1987 NH Bloemendaal, 't Wed, Kennemerduinen
68016 13e 30 mei 1990 FR Noardeast-Fryslân, Engelsmanplaat
8394 14e 15 mei 1992 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
8395 15e 1 mei 1993 FR Terschelling, Oosterend
8396 16e 3 mei 1993 FR Vlieland, Vlieland
8397 17e 28 t/m 30 mei 1993 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
8400 18e 6 mei 1995 NH Bergen (NH), Hargen aan Zee
8401 19e 6 mei 1995 ZH Rotterdam, Maasvlakte
8402 20e 6 mei 1995 NH Velsen, Wijk aan Zee
8403 21e 27 mei 1995 NH Texel, De Tuintjes
8404 22e 27 mei 1995 NH Velsen, Velsen-Noord
8406 23e 22 mei 1996 GR Het Hogeland, Rottumeroog
8410 26e 29 mei 1999 GE Apeldoorn, Braamberg, Hoog Buurlosche Heide
8415 28e 9 mei 2000 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
8421 31e 18 mei 2003 FR Noardeast-Fryslân, Kollumeroord
8428 33e 15 mei 2006 ZH Rotterdam, Maasvlakte
30534 34e 20 mei 2007 ZH Rotterdam, Maasvlakte
25400 38e 6 mei 2012 NH Texel, Robbenjager, De Cocksdorp
29653 39e 11 t/m 12 mei 2013 FR Vlieland, Lange Paal
67021 41e 17 mei 2016 NH Den Helder, Den Helder - Duinen Julianadorp aan Zee
67344 42e 21 t/m 22 mei 2017 NH Bergen (NH), Noordhollands Duinreservaat - Wimmenummerduinen
Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
8408 1e 30 mei 1998 ZH Rotterdam, Maasvlakte
67272 7e 8 mei 2016 NH Schagen, Zwanenwater-Tweede water
Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
8376 1e 26 mei 1942 NH Beverwijk, Beverwijk
8384 3e 7 mei 1983 ZH Rotterdam, Maasvlakte
8390 4e 5 t/m 7 mei 1986 NH Bergen (NH), Groet
8389 5e 5 t/m 6 mei 1986 GR Groningen, Dorkwerd
8392 6e 9 mei 1988 ZH Rotterdam, Maasvlakte
8393 7e 14 t/m 17 mei 1992 FR Terschelling, Terschelling
8405 10e 21 mei 1996 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
8414 14e 7 mei 2000 FR Vlieland, Vlieland
8416 15e 3 t/m 4 mei 2002 ZH Rotterdam, Maasvlakte
8417 16e 13 mei 2002 NH Bergen (NH), Hargen
27244 17e 19 t/m 20 mei 2002 FR Terschelling, Stuifdijk, Boschplaat
8420 18e 4 mei 2003 ZH Rotterdam, Maasvlakte - voormalige vuurtorenvlakte
8422 19e 28 mei 2004 ZH 's-Gravenhage, De Uithof
8424 20e 10 mei 2005 NH Castricum, Bakkum
8427 22e 11 mei 2006 ZH Rotterdam, Maasvlakte
25247 27e 5 t/m 6 mei 2012 NH Den Helder, De Nollen, Den Helder
26246 28e 3 mei 2013 FR Terschelling, Midsland
25324 29e 17 t/m 19 mei 2013 NH Den Helder, Mariëndal
26377 30e 19 mei 2013 NH Schagen, Zwanenwater
67084 33e 3 t/m 4 mei 2016 FR Schiermonnikoog, Kooiplas
67392 34e 20 mei 2017 NH Texel, Robbenjager
67667 37e 6 mei 2018 NH Zandvoort, Paradijsveld
Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis
3214 3e 28 t/m 30 mei 1956 GE Berg en Dal, Oude Waal, Ooijpolder
3217 6e 23 mei t/m 7 juni 1978 NB Son en Breugel, Breugel
3218 7e 14 t/m 22 mei 1981 FL Zeewolde, Harderbos
3220 9e 19 mei t/m 3 juni 1986 OV Dinkelland, Voltherbroek, Weerseloo
3221 10e 27 t/m 29 mei 1987 GE Winterswijk, Woold, 't Rot
3222 11e 24 t/m 25 mei 1988 ZH Vlaardingen, Broekpolder
3223 12e 13 t/m 24 mei 1990 NB Drimmelen, Brabantse Biesbosch
3229 18e 25 t/m 29 mei 1992 UT Utrecht, Utrecht
26389 19e 28 mei t/m 7 juni 1992 UT Wijk bij Duurstede, Landgoed Sandenburg, Langbroek
3231 20e 15 mei 1994 GR Groningen, Groningen
3232 21e 28 mei t/m 3 juni 1995 DR Aa en Hunze, Annen
3235 25e 21 t/m 31 mei 1996 OV Steenwijkerland, Sint Jansklooster
3239 28e 14 mei t/m 3 juni 1997 FL Zeewolde, Horsterwold
31942 29e 18 t/m 20 mei 1997 GE Berg en Dal, Tiengeboden, Ooijpolder
3240 30e 18 mei t/m 2 juni 1997 FL Almere, Pampushout
3242 33e 27 mei t/m 10 juni 2001 GE West Betuwe, Leuven
3245 36e 28 mei t/m 18 juni 2004 OV Dalfsen, Plaggenmars
3246 37e 29 mei t/m 4 juni 2004 NH Oostzaan, Twiske
3247 38e 30 mei t/m 7 juni 2004 GR Midden-Groningen, Schildmeer, Roegwold
3252 43e 30 mei t/m 11 juni 2006 OV Hellendoorn, Marsdijk, Schuilenburg
3253 45e 14 t/m 17 mei 2007 FR Noardeast-Fryslân, Kollumerwaard
3254 46e 18 t/m 25 mei 2007 LI Brunssum, Ora et Labora
3255 47e 23 t/m 28 mei 2008 LI Brunssum, Ora et Labora
3256 48e 27 mei t/m 1 juni 2008 FL Dronten, Bremerbergbos
12045 55e 23 mei 2010 NH Texel, Robbenjager
25375 60e 21 t/m 24 mei 2012 ZH Rotterdam, Kandelaar
27728 61e 22 mei t/m 14 juni 2012 NH Amsterdam, Flevopark, Amsterdam
25332 62e 23 mei 2012 DR Tynaarlo, Polder Peizer- en Eeldermaden
24955 63e 25 mei 2012 FR Westerkwartier, Zoutkamperplaat, Lauwersmeer
25333 64e 26 t/m 27 mei 2012 FR Hoogeveen, Hoogeveen
25334 65e 27 mei t/m 10 juni 2012 DR Midden-Drenthe, Schoonlooërveld
24972 66e 30 mei t/m 11 juni 2012 FL Dronten, Broekbos
27833 69e 20 t/m 29 mei 2013 FR Leeuwarden, Leeuwarderbos
27834 70e 27 mei 2013 NH Bergen (NH), Soeckebacker, Terrein Egmond, Noordhollands Duinreservaat
25641 71e 31 mei t/m 12 juni 2013 OV Ommen, Varsen
29192 73e 22 mei t/m 4 juni 2014 FL Dronten, Biddinghuizen
29702 74e 25 mei t/m 4 juni 2014 ZH Dordrecht, Dordtse Biesbosch
29413 75e 30 mei t/m 15 juni 2014 DR Aa en Hunze, Schipborgsche Diep
29672 76e 31 mei 2014 ZH Nieuwkoop, Nieuwkoopse Plassen
Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta
24457 4e 17 mei 1982 ZH Rotterdam, Maasvlakte
24461 8e 24 mei t/m 26 juni 1990 FL Lelystad, Knarbos, Knarweg/Vogelweg
24462 9e 31 mei t/m 1 juni 1991 FR Schiermonnikoog, Kronkelpad
24464 11e 22 mei 1993 GR Het Hogeland, Rottumeroog
24467 14e 12 mei 1994 FR Súdwest-Fryslân, Makkumer Zuidwaard
24469 17e 25 mei t/m 28 juni 1996 LI Gulpen-Wittem, Kasteel Wijlre
24484 18e 15 t/m 16 mei 1997 ZH Vlaardingen, Holypark
24475 24e 3 mei 1999 ZH Zoetermeer, Smetanarode, Zoetermeer
24476 25e 8 mei 2000 NH Blaricum, Stichtse Brug, Blaricum
24477 26e 20 mei 2000 NB Cranendonck, Budel-Dorpplein
24486 33e 30 mei 2003 FL Lelystad, Houtribsluizen
24497 38e 10 mei t/m 26 juni 2004 NB Loon op Zand, Loon op Zand
24492 39e 13 t/m 31 mei 2004 LI Bergen (LI), Bergerheide
24493 40e 20 mei t/m 5 juli 2004 GR Westerwolde, Vloeivelden, Ter Apel
Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
3085 11e 29 mei 2003 OV Kampen, Kampereiland
2711 20e 30 mei 2008 FR Opsterland, Terwispel
Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
29252 29e 22 mei 2014 GR Het Hogeland, Eemshaven
29251 30e 24 mei 2014 NH Texel, De Tuintjes
31373 31e 25 mei 2014 GR Het Hogeland, Eemshaven Oost
29697 32e 25 mei 2014 NH Texel, Eierlandse Duinen
67768 42e 27 mei 2018 ZH Goeree-Overflakkee, Ouddorp - duinen en strand t.h.v. Groene Dijk
Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
29307 40e 5 mei 1984 NH Blaricum
Graszanger  ·  Cisticola juncidis
29215 23e 6 mei 1977 ZL Reimerswaal, Bath
29216 24e 28 mei 1977 NB Woensdrecht, Ossendrecht
29224 32e 28 mei 1978 FR Heerenveen
29235 43e 15 mei 1984 DR Westerveld, Dwingeloo
29242 50e 20 mei 1995 ZH 's-Gravenhage, Kijkduin
29260 61e 16 mei t/m 31 augustus 2000 LI Nederweert, De Zoom, Roggel en Neer
29261 62e 24 mei t/m 2 september 2000 ZH Goeree-Overflakkee, Ooltgensplaat
Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus
25430 12e 30 mei 1965 NH Hilversum, Einde-Gooi
25438 21e mei 1979 t/m 7 juni 1979 ZH Westvoorne, Quackjeswater
25452 26e 25 mei t/m 1 juni 1984 FR Vlieland
25453 27e 26 mei t/m 1 juni 1984 NH Drechterland, Venhuizen
25456 30e 16 mei 1985 GE Aalten
25477 50e 9 mei 1997 ZH Noordwijk, Noordwijk aan Zee
25481 54e 9 mei 1998 ZL Sluis, Breskens
25482 55e 21 t/m 23 mei 1998 FR Schiermonnikoog
25486 59e 1 t/m 2 mei 1999 NH Weesp, Weesp
25487 60e 25 mei 1999 NH Texel, 't Horntje
26366 66e 24 mei t/m 17 juni 2001 ZH Goeree-Overflakkee, Hellegatsplaten
Vale Lijster  ·  Turdus obscurus
2465 4e 5 t/m 7 mei 1989 LI Roermond, Roermond
Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia
3285 3e 18 mei t/m 12 juni 1977 NH Amsterdam, Diemerzeedijk, Amsterdam-Zeeburg
3286 4e 21 mei 1977 GR Het Hogeland, Oosterduin, Rottumeroog
3287 5e 18 t/m 28 mei 1978 FR Vlieland, Posthuis
3288 6e 19 mei 1978 NH Texel, Korverskooi
3289 7e mei 1979 t/m 3 juni 1979 FR Vlieland, Posthuis
3291 8e 18 mei t/m 12 juni 1980 GE Berg en Dal, Groenlanden
3290 9e 18 mei 1980 FR Waadhoeke, Oosterbierum
3292 10e 19 mei t/m 4 juni 1980 UT Stichtse Vecht, Tienhoven
3293 11e 18 mei t/m 9 juni 1981 NH Amstelveen, Amstelveen
3296 15e 26 t/m 27 mei 1987 FL Lelystad, Praamweg
3297 17e 20 t/m 28 mei 1988 NH Bergen (NH), Heiloo
3298 18e 22 t/m 28 mei 1988 DR Tynaarlo, Paterswolde
3301 22e 29 mei t/m 17 juni 1991 GR Groningen, Groningen
3302 23e 30 mei 1992 FL Lelystad, Oostvaardersplassen
3304 25e 22 mei t/m 15 juni 1993 NH Amsterdam, Ruigoord
3305 26e 25 mei 1993 FR Terschelling, West-Terschelling
3306 27e 23 t/m 28 mei 1994 UT Veenendaal, Blauwe Hel
3307 29e 23 t/m 26 mei 1996 NH Texel, De Cocksdorp
3308 30e 28 t/m 29 mei 1996 FR Schiermonnikoog, Berkenplas
3309 31e 29 mei t/m 2 juni 1996 NH Oostzaan, Twiske
3311 33e 18 t/m 19 mei 1997 GE Berg en Dal, Oude Waal
3312 34e 20 mei 1997 GR Het Hogeland, Rottumeroog
3314 36e 18 t/m 28 mei 1998 NH Diemen, Overdiemerweg
3315 37e 23 mei t/m 28 juni 1998 NH Oostzaan, Twiske
3317 40e 15 mei t/m 5 juni 1999 GE Berg en Dal, Ooijpolder
3318 42e 13 t/m 20 mei 2000 LI Horst aan de Maas, Swolgen
3319 43e 10 mei 2001 NH Zandvoort, Kostverlorenstraat
3320 45e 19 mei t/m 9 juni 2002 GR Het Hogeland, Marnewaard, Lauwersmeer
3321 46e 11 mei t/m 1 juni 2003 GE Berg en Dal, Ooijpolder
3322 48e 23 mei t/m 15 juni 2004 GR Het Hogeland, Den Andel
3323 49e 29 mei t/m 13 juni 2004 GR Oldambt, Klein Ulsda
3324 51e 21 mei t/m 11 juni 2005 FL Lelystad, Flevocentrale
3325 52e 22 t/m 25 mei 2005 ZH Wassenaar, Meijendel
3326 53e 12 t/m 25 mei 2006 LI Maasgouw, Koningssteen
3331 59e 22 mei 2007 DR Assen, Kampsheide
2196 60e 13 t/m 19 mei 2008 ZH Westvoorne, Voornes Duin
3332 63e 19 mei t/m 12 juni 2009 GE Rheden, Leuvenheim
31869 64e 25 mei 2009 NH Schagen, Zwanenwater
12053 66e 11 mei t/m 15 juni 2010 GE Arnhem, Meinerswijk
12054 67e 13 mei 2010 OV Dinkelland, Singraven
12055 68e 23 t/m 28 mei 2010 GE Berg en Dal, Groenlanden
12056 69e 24 mei t/m 9 juni 2010 OV Hof van Twente, Wiene
Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
2058 3e 12 t/m 13 mei 1994 NH Hollands Kroon, Noordburen
2805 4e 17 mei 1998 GE Ede, Hoge Veluwe
2806 5e 4 mei 1999 GR Het Hogeland, Oude Robbengat, Lauwersmeer
2808 8e 4 mei 2000 NH Blaricum, 't Harde
2951 9e 8 mei 2006 FL Lelystad, Flevocentrale
2809 10e 9 mei 2008 DR Aa en Hunze, Drouwenerzand
67007 13e 19 t/m 22 mei 2016 GE Bronckhorst, Zelhelm - Heisterboomsdijk
67484 14e 3 t/m 4 mei 2017 NH Den Helder, Noordduinen
Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis
2712 1e 18 mei 1855 ZH Noordwijk, Noordwijk aan Zee
2713 2e 3 mei 1859 NH Dordrecht, Weizicht
2714 3e 7 mei 1907 GE Wageningen
2720 6e mei 1929 NH Amsterdam, Keizersgracht 147
2717 7e mei 1929 LI Maastricht, Aldenhofpark
2719 8e mei 1929 LI Gulpen-Wittem, kasteel Nijswiller
2718 9e mei 1929 LI Stein, Stein
2721 10e 17 mei 1937 NH Texel, De Cocksdorp
2722 11e 2 mei 1940 NB 's-Hertogenbosch, Deuteren
2723 12e 15 mei 1941 NH Blaricum, Sanatorium 'Hoog Laren'
2725 13e mei 1942 LI Peel en Maas, Meijel
2724 14e 5 mei 1942 NB 's-Hertogenbosch
2726 15e 5 mei 1947 NH Amstelveen, Amsterdamse Bos, Buitenveldert
2728 17e 1 mei 1960 NB Woensdrecht, Putte
2730 19e 9 mei 1964 ZH Wassenaar, Meijendel
2731 20e 9 mei 1966 FR Vlieland
2732 21e 30 mei 1966 LI Voerendaal, Kunderberg, Kunrade
2733 23e 30 mei 1971 NH Hollands Kroon
2734 24e 7 mei 1976 NH Heemskerk, Noordhollands Duinreservaat
66933 25e 10 mei 1985 ZH Westvoorne, Westplaat, Maasvlakte
2735 26e 19 mei 1985 FR Terschelling, Boschplaat
2045 27e 16 t/m 19 mei 1996 FR Vlieland, Lange Paal
2046 30e 1 mei 2001 FR Schiermonnikoog, Berkenplas
2047 31e 5 t/m 7 mei 2001 FR Terschelling, Lies
2468 32e 8 mei t/m 27 juni 2004 GE Ede, Noord-Ginkel
25404 35e 23 t/m 24 mei 2012 NB 's-Hertogenbosch, Vinkel
25256 36e 7 mei 2013 GR Het Hogeland, Eemshaven
25325 37e 19 mei 2013 ZL Veere, Westkapelle
67699 38e 12 t/m 21 mei 2018 GE Nunspeet, Vierhouten - Het Frusselt
Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
8367 26e 2 t/m 3 mei 1998 FR Súdwest-Fryslân, Breezanddijk
Seebohms Tapuit  ·  Oenanthe seebohmi
67424 1e 22 mei 2017 ZH 's-Gravenhage, Kijkduin
Westelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe hispanica
2044 1e 11 mei 2001 FR Terschelling, Lies
Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca
2775 1e 3 t/m 5 mei 1972 ZH Westland, Westlandse Duinen
2053 3e 4 mei 2003 NH Texel, De Petten
Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
8881 1e 28 mei 1988 FR Schiermonnikoog
Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
8106 2e 27 mei 1986 FR Terschelling, Boschplaat
8108 4e 1 t/m 4 mei 2000 FR Terschelling, Formerum aan Zee
8109 5e 10 t/m 19 mei 2008 FR Vlieland, Vlieland
8111 7e 7 mei 2009 NB Mill en Sint Hubert, Molenheide
25330 9e 21 mei 2012 NH Texel, Texel
67010 12e 5 t/m 6 mei 2016 FR Vlieland, Vuurboetsduin
Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis
2875 1e 4 t/m 15 mei 1997 NH Texel, De Cocksdorp
2876 2e 13 mei 2000 NH Bergen (NH), Camperduin
12073 6e 6 mei 2010 NH Velsen, Zuidpier, IJmuiden
Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
11949 1e 2 t/m 20 mei 2004 FR Súdwest-Fryslân, Makkumer Zuidwaard
29410 2e 9 mei 2014 FR Vlieland, Tweede Kroonspolder
67645 3e 3 t/m 5 mei 2017 FR Schiermonnikoog, Kooiplaats
Balkankwikstaart  ·  Motacilla feldegg
67666 2e 11 t/m 12 mei 2018 ZH Wassenaar, Lentevreugd, Wassenaar ZH
Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
31919 3e 4 t/m 5 mei 1993 OV Deventer, Wilp
9163 9e 10 mei 1998 NH Texel, De Cocksdorp
9164 10e 11 t/m 14 mei 1998 FR Terschelling, Noordvaarder
9165 11e 7 mei 1999 ZH Katwijk, Katwijk aan Zee
9166 12e 9 mei 1999 GR Het Hogeland, Jaap Deensgat, Lauwersmeer
9171 17e 5 mei 2006 NH Den Helder, Mariëndal
9174 19e 1 mei 2007 OV Zwolle, Vreugderijkerwaard
12075 26e 13 mei 2010 ZL Veere, Westkapelle
12076 27e 14 mei 2010 FR Súdwest-Fryslân, Breezanddijk
24908 31e 1 t/m 2 mei 2011 NH Hollands Kroon, Dijkgatsweide
24909 32e 7 mei 2011 ZH Westland, De Banken, 's-Gravenzande
29696 38e 4 mei 2013 NH Texel, De Robbenjager, De Cocksdorp
29743 42e 29 mei 2014 LI Venlo, Klein Vink
31675 44e 7 mei 2015 ZL Veere, Domburg - Noordervroon NO van Baaiweg
32049 45e 10 mei 2015 NH Texel, Texel, Robbenjager
67318 51e 2 mei 2017 GR Het Hogeland, Lauwersmeer - Kustweg
67498 52e 5 mei 2017 NH Haarlemmermeer, Vijfhuizerweg / IJweg
67683 56e 17 mei 2018 FR Schiermonnikoog, Banckspolder
68011 59e 1 mei 2019 NH Weesp, Natuurontwikkeling Keverdijk
68032 60e 20 mei 2019 ZH Wassenaar (gemeente), Lentevreugd
Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
28812 1e 13 mei 1960 FL Dronten, Oost-Flevoland
31923 3e 8 mei 1962 FL Zeewolde, Knardijk
28816 5e 10 mei 1967 UT Eemnes
28817 6e 11 mei 1968 UT Eemnes
28820 9e 17 mei 1970 UT Eemnes, Eemmeer
28822 11e 11 mei 1974 OV Hengelo
28823 12e 15 mei 1977 FR Schiermonnikoog
28824 13e 22 mei 1978 FR Vlieland
28825 14e 24 mei 1978 FR Vlieland
28826 15e 30 mei 1978 FR Vlieland
28829 18e 12 t/m 13 mei 1980 LI Beek
28830 19e 16 mei 1980 GR Het Hogeland, Eemshaven
31926 21e 10 t/m 11 mei 1981 GE Buren, Rijswijkse Buitenpolder
28833 22e 14 mei 1981 DR Coevorden
28834 23e 15 mei 1981 GE Berg en Dal, Ooij
28835 24e 16 mei 1981 GR Oldambt, Nieuwolda
28836 25e 13 mei 1982 NB Zundert
28837 26e 1 mei 1983 FR Terschelling
28838 27e 19 t/m 20 mei 1983 FL Almere, Oostvaardersdijk
28839 28e 23 mei 1983 LI Eijsden-Margraten, Eijsden
28841 30e 26 mei 1984 NH Blaricum
28843 32e 13 mei 1985 ZH Rotterdam, Maasvlakte
28844 33e 17 mei 1985 GR Westerwolde, Ter Apel
28845 34e 6 mei 1986 OV Deventer
28846 35e 6 t/m 7 mei 1986 OV Deventer
28847 36e 10 mei 1986 ZL Noord-Beveland, Schor van Kats
28851 40e 1 mei 1987 FR Vlieland
28854 43e 1 t/m 4 mei 1988 FL Lelystad, Praamweg
28855 44e 10 mei 1988 GR Het Hogeland, Eemshaven
28856 45e 12 mei 1988 ZL Sluis, Breskens
28857 46e 13 t/m 15 mei 1988 GR Het Hogeland, Eemshaven
28858 47e 15 mei 1988 NH Hollands Kroon, Kreileroord
28859 48e 21 mei 1988 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
28860 49e 15 t/m 16 mei 1989 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
28861 50e 5 t/m 7 mei 1990 GR Het Hogeland, Eemshaven
31925 51e 6 mei 1990 ZH 's-Gravenhage, Meijendel
28863 52e 20 mei 1990 GR Het Hogeland, Eemshaven
Roodmus  ·  Erythrina erythrina
24999 5e 26 mei 1974 FR Ameland, Ballumermieden, Ameland
25000 6e 27 mei 1974 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
25002 8e 18 mei 1976 FR Vlieland, Posthuis
25003 9e 31 mei 1978 FR Terschelling, Van Hunenplak
25006 12e 31 mei 1980 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
25009 15e 22 mei 1983 FR Vlieland
27473 28e 26 t/m 27 mei 1987 GR Het Hogeland, Lauwersmeer
27463 29e 26 mei t/m 3 juni 1987 FR Terschelling
27474 30e 29 mei 1987 NH Bloemendaal, Kennemerduinen
27464 31e 29 mei 1987 FR Terschelling
27467 32e 29 mei 1987 FR Vlieland
27544 33e 30 mei 1987 FR Terschelling
27477 34e 30 t/m 31 mei 1987 NH Texel
27468 35e 31 mei 1987 FR Súdwest-Fryslân, Kornwerderzand
27546 36e 31 mei 1987 FR Terschelling, Formerum
27545 37e 31 mei 1987 FR Terschelling, West-Terschelling
27493 64e 26 t/m 29 mei 1988 GR Groningen, Groningen
27553 65e 28 mei t/m juli 1988 NH Den Helder, Den Helder
27492 66e 29 mei 1988 FR Schiermonnikoog
27499 70e 18 mei t/m 27 juli 1989 FL Almere, Galjootweg
27506 77e 5 mei t/m 5 juli 1990 FL Lelystad, Knardijk
27505 78e 20 mei t/m 24 juni 1990 FL Almere, Galjootweg
27507 79e 30 mei 1990 GR Het Hogeland, Rottumeroog
27513 86e 19 t/m 24 mei 1991 FL Lelystad, Knardijk
27514 87e 20 mei t/m 26 juni 1991 FL Lelystad, Knardijk
27515 88e 28 mei t/m 1 juni 1991 FL Lelystad, Oostvaardersdijk
27533 89e 28 mei 1991 GR Het Hogeland, Rottumeroog
27516 90e 30 mei 1991 FL Lelystad, Knardijk
Woestijnvink  ·  Bucanetes githagineus
2049 1e 31 mei 2003 ZH Rotterdam, Maasvlakte
Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus
11783 20e 20 mei 1986 FR Schiermonnikoog
11790 27e 23 t/m 24 mei 1992 FR Schiermonnikoog
Grijze Junco  ·  Junco hyemalis
67393 3e 7 t/m 8 mei 2017 NH Bergen (NH), Bergen aan Zee (NH)
Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps
9129 3e 24 mei 1961 FR Ameland, Nes
9134 8e 9 mei 1977 FR Terschelling, Oosterend
9136 10e 29 mei 1992 FR Vlieland, Lange paal
Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
2762 1e 12 mei 1962 NH Texel, De Koog
2050 4e 26 t/m 27 mei 1996 FR Ameland, Nes/Kooiplaats
2765 5e 31 mei 1996 ZH Westvoorne, Maasvlakte, Westplaat
2766 6e 5 t/m 22 mei 1997 NH Den Helder, Hoofdgracht
29642 10e 29 mei 2003 ZH Katwijk, Berkheide
67347 17e 31 mei 2017 ZH Rotterdam, Maasvlakte
Grijze Gors  ·  Emberiza cia
4302 1e 30 mei 2004 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
9126 2e 7 t/m 11 mei 1994 FR Ameland, Het Oerd en Westerpad
12178 3e 13 t/m 17 mei 2011 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
25443 4e 5 mei 2013 GR Het Hogeland, Lauwersoog
Cirlgors  ·  Emberiza cirlus
9152 3e 16 mei 1992 ZL Sluis, Breskens
11985 6e 4 mei 2011 ZL Veere, Westkapelle
67696 8e 14 mei 2018 NH Castricum, Noordhollands Duinreservaat, terrein Castricum
Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
2738 1e 2 mei 1873 UT Utrecht, Utrecht
Dwerggors  ·  Emberiza pusilla
25131 36e 7 mei 1985 ZH Rotterdam, Maasvlakte
25132 37e 17 mei 1985 FR Terschelling
25155 63e 2 mei 1992 GR Groningen
25176 80e 2 mei 1997 NH Texel, De Cocksdorp
Bosgors  ·  Emberiza rustica
25025 6e 26 mei 1958 GE Apeldoorn, Hoog-Soeren
25032 14e 25 mei 1978 ZH Westland, Westlandse Duinen
25073 26e 23 mei 1987 NH Texel, De Cocksdorp
25052 27e 13 mei 1988 FR Terschelling
25054 28e 25 mei 1989 GR Het Hogeland, Eemshaven
25024 36e 15 t/m 25 mei 1993 FR Terschelling, Oosterend
25088 68e 9 mei 2006 NH Texel, Westerslag
25089 70e 9 t/m 12 mei 2007 GR Het Hogeland, Rottumerplaat
Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
12172 4e 7 mei 2011 NH Schagen, Zwanenwater
Geelkoptroepiaal  ·  Xanthocephalus xanthocephalus
4175 1e 18 t/m 20 mei 1982 NH Texel, Polder Waal en Burg

Ja, ik geef toestemming Dutch Birding is wettelijk verplicht om je toestemming te vragen voor het gebruik van cookies en soortgelijke technieken, en je te informeren over het gebruik daarvan op de site. Dutch Birding gebruikt cookies en soortgelijke technieken voor de volgende doeleinden: het optimaliseren van de website, het gebruik, beheer en gericht kunnen tonen van advertenties, de integratie van social media, het verzamelen en analyseren van statistieken.

Voor een aantal van bovenstaande punten is het vastleggen van bezoekersgedrag noodzakelijk. Ook derde partijen kunnen deze cookies plaatsen, zoals bijvoorbeeld het geval is bij embedded video's van YouTube.