Overzicht van beste soorten per jaar

Dit overzicht toont per jaar alle gevallen van soorten waarvan er (tot dan) minder dan vijf zijn waargenomen. Deze (onder)soorten zijn in dat jaar voor het eerst in Nederland waargenomen.

2017

1e Siberische Gierzwaluw  ·  Apus pacificus
2e Bruine Klauwier  ·  Lanius cristatus
2e Zwartkoprietzanger  ·  Acrocephalus melanopogon
2e Blauwe Rotslijster  ·  Monticola solitarius
3e Grijze Junco  ·  Junco hyemalis

2016

1e Maskerklauwier  ·  Lanius nubicus
1e Zwartkoprietzanger  ·  Acrocephalus melanopogon
1e Roodkeelnachtegaal  ·  Calliope calliope
1e Bergheggenmus  ·  Prunella montanella
1e Balkankwikstaart  ·  Motacilla feldegg
2e Grote Kanoet  ·  Calidris tenuirostris
2e Kroonboszanger  ·  Phylloscopus coronatus
2e Rosse Waaierstaart  ·  Cercotrichas galactotes
4e Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
5e Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
5e Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata

2015

1e Thayers Meeuw  ·  Larus thayeri
2e Kuifleeuwerik  ·  Galerida cristata
2e Grijze Junco  ·  Junco hyemalis
3e Kuifleeuwerik  ·  Galerida cristata
3e Woestijngrasmus  ·  Sylvia nana
4e Amerikaanse Oeverloper  ·  Actitis macularius
4e Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca

2014

1e Bruine Klauwier  ·  Lanius cristatus
1e Afrikaanse Woestijngrasmus  ·  Sylvia deserti
1e Roodborstlijster  ·  Turdus migratorius
2e Oosterse Vorkstaartplevier  ·  Glareola maldivarum
3e Kaspische Plevier  ·  Anarhynchus asiaticus
3e Turkestaanse Klauwier  ·  Lanius phoenicuroides
3e Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
4e Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
4e Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
4e Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
5e Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
5e Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
5e Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
5e Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata

2013

1e Rosse Waaierstaart  ·  Cercotrichas galactotes
1e Glanstroepiaal  ·  Quiscalus quiscula
2e Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus
3e Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
3e Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus
3e Swinhoes Boszanger  ·  Phylloscopus plumbeitarsus
4e Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus
4e Sperweruil  ·  Surnia ulula
4e Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea
4e Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
4e Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
4e Kleine Sprinkhaanzanger  ·  Locustella lanceolata
4e Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
5e Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus
5e Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea

2012

1e Bonte Stern  ·  Onychoprion fuscatus
1e Stejnegers Roodborsttapuit  ·  Saxicola stejnegeri
2e Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
3e Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
3e Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea
5e Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia

2011

1e Eleonora's Valk  ·  Falco eleonorae
1e Langstaartklauwier  ·  Lanius schach
2e Kaspische Plevier  ·  Anarhynchus asiaticus
2e Grijze Gors  ·  Emberiza cia
3e Amerikaanse Oeverloper  ·  Actitis macularius
3e Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
4e Groene Bijeneter  ·  Merops persicus
4e Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra
4e Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
5e Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
5e Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra

2010

1e Jufferkraanvogel  ·  Grus virgo
1e Siberische Grijze Ruiter  ·  Tringa brevipes
1e Noordse Waterlijster  ·  Parkesia noveboracensis
2e Kokardezaagbek  ·  Lophodytes cucullatus
2e Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
2e Rotskruiper  ·  Tichodroma muraria
3e Groene Bijeneter  ·  Merops persicus
4e Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
5e Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
5e Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
5e Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus

2009

1e Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
1e Kaspische Plevier  ·  Anarhynchus asiaticus
1e Taigastrandloper  ·  Calidris subminuta
2e Aasgier  ·  Neophron percnopterus
2e Baltimoretroepiaal  ·  Icterus galbula
3e Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis
4e Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
4e Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
4e Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis
5e Ross' Gans  ·  Anser rossii
5e Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
5e Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis

2008

2e Audouins Meeuw  ·  Larus audouinii
2e Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea
3e Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
3e Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
4e Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
5e Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
5e Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris

2007

1e Kokardezaagbek  ·  Lophodytes cucullatus
1e Spaanse Keizerarend  ·  Aquila adalberti
1e Kroonboszanger  ·  Phylloscopus coronatus
3e Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
4e Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
5e Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
5e Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus

2006

1e Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus
1e Groene Reiger  ·  Butorides virescens
1e Amerikaanse Bosruiter  ·  Tringa solitaria
1e Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
1e Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
1e Zanggors  ·  Melospiza melodia
2e Huisgierzwaluw  ·  Apus affinis
2e Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
2e Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
3e Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
3e Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
4e Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
5e Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
5e Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
5e Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
5e Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla

2005

1e Killdeerplevier  ·  Charadrius vociferus
1e Keizerarend  ·  Aquila heliaca
1e Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea
1e Daurische Spreeuw  ·  Agropsar sturninus
2e Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
2e Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
2e Woestijnvink  ·  Bucanetes githagineus
3e Sperweruil  ·  Surnia ulula
3e Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra
4e Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
4e Perzische Roodborst  ·  Irania gutturalis
4e Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
4e Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii
5e Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
5e Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii

2004

1e Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
1e Marmereend  ·  Marmaronetta angustirostris
1e Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
1e Grijze Gors  ·  Emberiza cia
1e Steenortolaan  ·  Emberiza buchanani
2e Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
2e Westelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe hispanica
2e Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
3e Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
3e Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
3e Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
3e Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
3e Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
4e Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
5e Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
5e Grijskopspecht  ·  Picus canus
5e Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
5e Haakbek  ·  Pinicola enucleator

2003

1e Audouins Meeuw  ·  Larus audouinii
1e Westelijke Orpheusgrasmus  ·  Sylvia hortensis
1e Blauwe Rotslijster  ·  Monticola solitarius
1e Woestijnvink  ·  Bucanetes githagineus
3e Perzische Roodborst  ·  Irania gutturalis
3e Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca
4e Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
4e Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
4e Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
4e Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
4e Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
5e Kleine Topper  ·  Aythya affinis
5e Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
5e Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum

2002

1e Wilsons Stormvogeltje  ·  Oceanites oceanicus
1e Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
2e Turkestaanse Klauwier  ·  Lanius phoenicuroides
2e Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
3e Havikarend  ·  Aquila fasciata
3e Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
3e Kleine Sprinkhaanzanger  ·  Locustella lanceolata
3e Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii
4e Kleine Topper  ·  Aythya affinis
4e Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata
4e Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
4e Steppearend  ·  Aquila nipalensis
5e Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata

2001

1e Huisgierzwaluw  ·  Apus affinis
1e Aasgier  ·  Neophron percnopterus
1e Westelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe hispanica
2e Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
4e Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
4e Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus
5e Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis

2000

1e Kleine Torenvalk  ·  Falco naumanni
1e Turkestaanse Klauwier  ·  Lanius phoenicuroides
2e Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
2e Monniksgier  ·  Aegypius monachus
2e Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
2e Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
2e Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis
3e Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
3e Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata
3e Lachmeeuw  ·  Larus atricilla
3e Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
3e Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
3e Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
3e Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
3e Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
4e Grijskopspecht  ·  Picus canus
4e Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
5e Dwergarend  ·  Aquila pennata
5e Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis

1999

1e Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
2e Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
3e Kleine Topper  ·  Aythya affinis
3e Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
3e Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus
4e Ross' Gans  ·  Anser rossii
5e Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
5e Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis

1998

1e Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
1e Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
2e Dikbekfuut  ·  Podilymbus podiceps
2e Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata
2e Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
2e Groene Bijeneter  ·  Merops persicus
3e Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
3e Ross' Gans  ·  Anser rossii
3e Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
3e Steppearend  ·  Aquila nipalensis
3e Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
4e Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
4e Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
4e Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis
4e Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
5e Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
5e Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes

1997

1e Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
1e Dikbekfuut  ·  Podilymbus podiceps
1e Oosterse Vorkstaartplevier  ·  Glareola maldivarum
1e Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
1e Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis
2e Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
2e Lachmeeuw  ·  Larus atricilla
2e Daurische Kauw  ·  Corvus dauuricus
3e Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
3e Ivoormeeuw  ·  Pagophila eburnea
4e Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
5e Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
5e Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
5e Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis

1996

1e Stekelstaartgierzwaluw  ·  Hirundapus caudacutus
1e Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
1e Mirtezanger  ·  Setophaga coronata
2e Kleine Topper  ·  Aythya affinis
2e Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
2e Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
2e Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
2e Swinhoes Boszanger  ·  Phylloscopus plumbeitarsus
2e Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
2e Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca
2e Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii
3e Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
3e Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis
4e Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
4e Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
4e Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
4e Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis
4e Dwergarend  ·  Aquila pennata
4e Haakbek  ·  Pinicola enucleator
4e Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
5e Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
5e Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus
5e Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
5e Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
5e Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala

1995

1e Bartrams Ruiter  ·  Bartramia longicauda
1e Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
1e Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
1e Daurische Kauw  ·  Corvus dauuricus
2e Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
2e Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
2e Havikarend  ·  Aquila fasciata
2e Sperweruil  ·  Surnia ulula
2e Perzische Roodborst  ·  Irania gutturalis
3e Dwergarend  ·  Aquila pennata
3e Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
4e Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
4e Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
4e Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
5e Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis
5e Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
5e Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
5e Cirlgors  ·  Emberiza cirlus

1994

1e Kleine Topper  ·  Aythya affinis
1e Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
2e Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
2e Woestijngrasmus  ·  Sylvia nana
2e Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
3e Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
3e Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
4e Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
4e Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
4e Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
4e Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
4e Cirlgors  ·  Emberiza cirlus
5e Bronskopeend  ·  Anas falcata
5e Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
5e Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
5e Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina

1993

1e Lachmeeuw  ·  Larus atricilla
2e Dwergarend  ·  Aquila pennata
2e Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
3e Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
3e Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
3e Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
4e Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
4e Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
4e Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
4e Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
5e Koningseider  ·  Somateria spectabilis
5e Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
5e Vale Gier  ·  Gyps fulvus
5e Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala

1992

1e Bronskopeend  ·  Anas falcata
1e Dwergarend  ·  Aquila pennata
2e Fluitzwaan  ·  Cygnus columbianus
2e Bronskopeend  ·  Anas falcata
2e Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis
2e Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
3e Bronskopeend  ·  Anas falcata
3e Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
3e Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis
3e Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
3e Cirlgors  ·  Emberiza cirlus
4e Bronskopeend  ·  Anas falcata
4e Oehoe  ·  Bubo bubo
5e Oehoe  ·  Bubo bubo
5e Vale Lijster  ·  Turdus obscurus

1991

1e Canadese Kraanvogel  ·  Grus canadensis
1e Grote Kanoet  ·  Calidris tenuirostris
1e Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
2e Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
3e Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
3e Oehoe  ·  Bubo bubo
3e Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus
3e Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
4e Koningseider  ·  Somateria spectabilis
4e Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus
5e Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
5e Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni

1990

1e Swinhoes Boszanger  ·  Phylloscopus plumbeitarsus
1e Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
2e Ivoormeeuw  ·  Pagophila eburnea
3e Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
3e Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
4e Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis
4e Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni

1989

1e Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata
1e Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
1e Brilstern  ·  Onychoprion anaethetus
1e Rotskruiper  ·  Tichodroma muraria
2e Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
2e Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans
2e Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
2e Indigogors  ·  Passerina cyanea
3e Koningseider  ·  Somateria spectabilis
3e Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
3e Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans
3e Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis
4e Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans
4e Vale Lijster  ·  Turdus obscurus
4e Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis
5e Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
5e Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans
5e Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
5e Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis

1988

1e Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans
1e Woestijngrasmus  ·  Sylvia nana
1e Spotlijster  ·  Mimus polyglottos
1e Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
2e Ross' Gans  ·  Anser rossii
2e Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
2e Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
2e Oehoe  ·  Bubo bubo
2e Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra
2e Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
2e Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni
3e Vale Lijster  ·  Turdus obscurus
3e Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni

1987

1e Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
1e Ivoormeeuw  ·  Pagophila eburnea
1e Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
1e Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni
1e Baltimoretroepiaal  ·  Icterus galbula
2e Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis
3e Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
4e Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
4e Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus
5e Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
5e Giervalk  ·  Falco rusticolus
5e Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus
5e Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
5e Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
5e Wilgengors  ·  Emberiza aureola

1986

1e Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis
1e Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
1e Sykes' Spotvogel  ·  Iduna rama
1e Perzische Roodborst  ·  Irania gutturalis
1e Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
1e Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
2e Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
2e Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
2e Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus
2e Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
3e Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
3e Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus
3e Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
4e Renvogel  ·  Cursorius cursor
4e Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
4e Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
4e Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
5e Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus
5e Terekruiter  ·  Xenus cinereus
5e Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans

1985

1e Ross' Gans  ·  Anser rossii
1e Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
1e Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus
1e Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis
2e Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus
2e Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus
3e Terekruiter  ·  Xenus cinereus
3e Grijskopspecht  ·  Picus canus
4e Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus
4e Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
4e Terekruiter  ·  Xenus cinereus
5e Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala
5e Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
5e Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
5e Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica

1984

1e Brilgrasmus  ·  Sylvia conspicillata
1e Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
2e Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
2e Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
2e Steppearend  ·  Aquila nipalensis
3e Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus
3e Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
3e Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
3e Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
4e Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina

1983

1e Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus
1e Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
1e Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
1e Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii
1e Indigogors  ·  Passerina cyanea
2e Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus
2e Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
2e Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
3e Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
4e Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica
5e Poelsnip  ·  Gallinago media
5e Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
5e Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta

1982

1e Harlekijneend  ·  Histrionicus histrionicus
1e Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
1e Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
1e Geelbrauwgors  ·  Emberiza chrysophrys
1e Geelkoptroepiaal  ·  Xanthocephalus xanthocephalus
2e Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
2e Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
2e Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
2e Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis
3e Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
3e Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica
4e Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata
4e Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
4e Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
4e Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
4e Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis
4e Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei
4e Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta
5e Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata
5e Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
5e Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica
5e Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
5e Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei

1981

1e Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis
2e Koningseider  ·  Somateria spectabilis
2e Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
2e Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
2e Grijskopspecht  ·  Picus canus
3e Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
3e Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei
3e Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
3e Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
4e Poelsnip  ·  Gallinago media
4e Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
4e Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
4e Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
4e Wilgengors  ·  Emberiza aureola

1980

1e Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
1e Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
1e Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra
1e Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
2e Terekruiter  ·  Xenus cinereus
2e Amerikaanse Oeverloper  ·  Actitis macularius
2e Poelsnip  ·  Gallinago media
3e Poelsnip  ·  Gallinago media
3e Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis
3e Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta
4e Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus

1979

1e Terekruiter  ·  Xenus cinereus
1e Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta
2e Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
2e Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta
3e Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
3e Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
5e Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus
5e Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia

1978

1e Amerikaanse Grote Stern  ·  Sterna acuflavida
1e Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus
2e Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
2e Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
2e Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica
3e Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
3e Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
4e Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus
4e Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
5e Amerikaanse Smient  ·  Anas americana
5e Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
5e Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia

1977

1e Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
1e Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
1e Poelsnip  ·  Gallinago media
1e Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
1e Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
2e Amerikaanse Smient  ·  Anas americana
2e Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
2e Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola
2e Vale Lijster  ·  Turdus obscurus
2e Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
2e Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
3e Amerikaanse Zee-eend  ·  Melanitta americana
3e Amerikaanse Smient  ·  Anas americana
3e Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia
3e Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
3e Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis
3e Wilgengors  ·  Emberiza aureola
4e Amerikaanse Smient  ·  Anas americana
4e Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia
4e Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
5e Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
5e Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus

1976

1e Fluitzwaan  ·  Cygnus columbianus
1e Dwerggans  ·  Anser erythropus
1e Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
2e Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
2e Dwerggans  ·  Anser erythropus
2e Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
2e Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis
3e Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
3e Dwerggans  ·  Anser erythropus
3e Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
3e Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
4e Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
4e Dwerggans  ·  Anser erythropus
4e Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
5e Dwerggans  ·  Anser erythropus
5e Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus
5e Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
5e Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis

1975

1e Koningseider  ·  Somateria spectabilis
1e Kroeskoppelikaan  ·  Pelecanus crispus
1e Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
1e Amerikaanse Oeverloper  ·  Actitis macularius
2e Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
2e Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
2e Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei
3e Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
3e Griel  ·  Burhinus oedicnemus
4e Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
4e Griel  ·  Burhinus oedicnemus
4e Vale Gier  ·  Gyps fulvus
5e Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
5e Griel  ·  Burhinus oedicnemus
5e Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
5e Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
5e Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus

1974

1e Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans
1e Bont Stormvogeltje  ·  Pelagodroma marina
1e Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
1e Grijskopspecht  ·  Picus canus
1e Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
2e Reuzenzwartkopmeeuw  ·  Larus ichthyaetus
4e Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors
4e Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
4e Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
4e Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia
4e Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus
5e Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
5e Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors
5e Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
5e Roodmus  ·  Erythrina erythrina

1973

1e Oehoe  ·  Bubo bubo
1e Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
1e Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
3e Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
3e Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus
3e Graszanger  ·  Cisticola juncidis
4e Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
4e Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
4e Graszanger  ·  Cisticola juncidis
5e Koereiger  ·  Bubulcus ibis
5e Graszanger  ·  Cisticola juncidis

1972

1e Graszanger  ·  Cisticola juncidis
1e Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca
2e Griel  ·  Burhinus oedicnemus
2e Graszanger  ·  Cisticola juncidis
5e Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris
5e Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera

1971

1e Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
1e Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
1e Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
2e Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
2e Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia
2e Wilgengors  ·  Emberiza aureola
3e Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris
4e Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos
4e Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
4e Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris
5e Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
5e Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos

1970

1e Kuifleeuwerik  ·  Galerida cristata
1e Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
5e Dwergooruil  ·  Otus scops

1969

1e Griel  ·  Burhinus oedicnemus
2e Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti
3e Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos
3e Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
3e Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia
3e Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti
3e Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
4e Koereiger  ·  Bubulcus ibis
4e Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti
4e Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
4e Roodmus  ·  Erythrina erythrina
5e Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti

1968

1e Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti
1e Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia
2e Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
2e Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
3e Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
3e Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
3e Roodmus  ·  Erythrina erythrina
5e Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius
5e Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis

1967

1e Steppearend  ·  Aquila nipalensis
1e Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus
1e Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris
1e Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus
1e Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis
2e Amerikaanse Zee-eend  ·  Melanitta americana
2e Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
2e Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris
2e Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis
2e Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
4e Dwergooruil  ·  Otus scops
5e Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
5e Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps

1966

1e Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
2e Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
2e Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos
2e Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
3e Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata

1965

1e Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides
2e Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata
3e Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
3e Koereiger  ·  Bubulcus ibis
4e Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala
4e Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
4e Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
4e Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis
5e Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni

1964

1e Koereiger  ·  Bubulcus ibis
1e Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
2e Koereiger  ·  Bubulcus ibis
2e Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus
4e Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
4e Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
5e Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
5e Kleine Klapekster  ·  Lanius minor

1963

1e Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus
1e Wilgengors  ·  Emberiza aureola
3e Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
3e Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus
4e Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus
4e Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps
5e Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus

1962

1e Grijze Junco  ·  Junco hyemalis
1e Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
2e Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
3e Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
3e Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
5e Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni

1961

1e Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos
1e Groene Bijeneter  ·  Merops persicus
2e Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
2e Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
2e Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
3e Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps
5e Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
5e Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos

1960

1e Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus
3e Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
3e Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
4e Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
4e Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
5e Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria

1959

1e Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
1e Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
2e Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
2e Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
2e Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
3e Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni
4e Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis
4e Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni
5e Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis

1958

1e Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
1e Havikarend  ·  Aquila fasciata
1e Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei
1e Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
2e Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis
2e Kleine Sprinkhaanzanger  ·  Locustella lanceolata
3e Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus
3e Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis
3e Dwergooruil  ·  Otus scops
4e Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni

1957

1e Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis
1e Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
2e Roodkopklauwier  ·  Lanius senator
4e Kleine Klapekster  ·  Lanius minor

1956

3e Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors
3e Kleine Klapekster  ·  Lanius minor
3e Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis
5e Bosgors  ·  Emberiza rustica

1955

1e Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
2e Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus
2e Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis
2e Kleine Klapekster  ·  Lanius minor
2e Bruine Lijster  ·  Turdus eunomus
3e Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala

1954

1e Amerikaanse Zee-eend  ·  Melanitta americana
1e Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica
3e Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni
4e Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius
5e Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii

1952

1e Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
5e Steppekiekendief  ·  Circus macrourus

1951

1e Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
3e Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
4e Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva
5e Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva

1949

5e Bijeneter  ·  Merops apiaster
5e Goudlijster  ·  Zoothera aurea

1948

1e Monniksgier  ·  Aegypius monachus
3e Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius
3e Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva
5e Siberische Taling  ·  Anas formosa
5e Grote Trap  ·  Otis tarda

1947

1e Grote Trap  ·  Otis tarda
1e Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
2e Grote Trap  ·  Otis tarda
3e Grote Trap  ·  Otis tarda
3e Bijeneter  ·  Merops apiaster
4e Grote Trap  ·  Otis tarda
4e Bijeneter  ·  Merops apiaster
4e Goudlijster  ·  Zoothera aurea

1946

1e Reuzenzwartkopmeeuw  ·  Larus ichthyaetus
3e Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii
4e Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii

1945

3e Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis
4e Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis
4e Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida
5e Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida

1944

2e Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
2e Bijeneter  ·  Merops apiaster
3e Vale Gier  ·  Gyps fulvus
5e Steenarend  ·  Aquila chrysaetos

1943

2e Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors

1942

1e Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
3e Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida
4e Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera
5e Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides

1941

4e Siberische Taling  ·  Anas formosa

1940

2e Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius

1939

1e Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius
4e Steppekiekendief  ·  Circus macrourus
4e Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria

1938

1e Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida
1e Kleine Klapekster  ·  Lanius minor
2e Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida
2e Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria
3e Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria

1937

1e Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis
1e Rosse Gors  ·  Emberiza rutila
2e Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps

1936

2e Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis

1935

1e Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis
2e Steppekiekendief  ·  Circus macrourus
3e Steppekiekendief  ·  Circus macrourus

1934

2e Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii
3e Goudlijster  ·  Zoothera aurea

1933

1e Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps
3e Renvogel  ·  Cursorius cursor

1932

2e Goudlijster  ·  Zoothera aurea
2e Roodmus  ·  Erythrina erythrina

1931

1e Goudlijster  ·  Zoothera aurea
2e Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis
5e Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus

1930

2e Vale Gier  ·  Gyps fulvus

1929

3e Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus
4e Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus
4e Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides

1928

3e Haakbek  ·  Pinicola enucleator

1927

2e Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni

1925

1e Steppekievit  ·  Vanellus gregarius

1924

1e Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis
2e Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia
3e Siberische Taling  ·  Anas formosa

1922

1e Amerikaanse Smient  ·  Anas americana
4e Steenarend  ·  Aquila chrysaetos

1921

4e Bosgors  ·  Emberiza rustica
5e Scharrelaar  ·  Coracias garrulus

1920

1e Sperweruil  ·  Surnia ulula
3e Bosgors  ·  Emberiza rustica

1919

1e Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia
4e Scharrelaar  ·  Coracias garrulus

1918

1e Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus
3e Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides
5e Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis

1916

3e Steenarend  ·  Aquila chrysaetos

1915

1e Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis
4e Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis

1914

1e Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata

1913

2e Siberische Taling  ·  Anas formosa
5e Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle

1912

1e Kleine Sprinkhaanzanger  ·  Locustella lanceolata
3e Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina

1911

2e Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides
2e Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
3e Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
4e Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle

1910

1e Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni
2e Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni
3e Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle

1909

1e Siberische Taling  ·  Anas formosa
1e Haakbek  ·  Pinicola enucleator
2e Renvogel  ·  Cursorius cursor
2e Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle
2e Haakbek  ·  Pinicola enucleator
4e Giervalk  ·  Falco rusticolus

1908

2e Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus
2e Steenarend  ·  Aquila chrysaetos
5e Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva

1907

1e Slangenarend  ·  Circaetus gallicus
3e Bastaardarend  ·  Aquila clanga
3e Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis
4e Bastaardarend  ·  Aquila clanga
5e Bastaardarend  ·  Aquila clanga

1906

1e Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus
2e Dwergooruil  ·  Otus scops

1905

1e Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus
1e Bijeneter  ·  Merops apiaster

1904

1e Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle
1e Vale Gier  ·  Gyps fulvus
5e Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus

1901

1e Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus
2e Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus
2e Cirlgors  ·  Emberiza cirlus
5e Dwerggors  ·  Emberiza pusilla

1900

1e Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
1e Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni
1e Steenarend  ·  Aquila chrysaetos
3e Giervalk  ·  Falco rusticolus
4e Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva

1899

1e Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors
1e Bandijsvogel  ·  Megaceryle alcyon
1e Bruine Lijster  ·  Turdus eunomus
1e Roodmus  ·  Erythrina erythrina
3e Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva

1898

5e Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius

1897

2e Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva
5e Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus

1896

1e Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva
2e Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva
2e Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina
4e Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus
5e Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris

1894

1e Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides
5e Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus

1893

4e Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris
4e Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus

1892

1e Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
2e Bastaardarend  ·  Aquila clanga

1891

1e Bastaardarend  ·  Aquila clanga
3e Scharrelaar  ·  Coracias garrulus

1890

1e Dwergooruil  ·  Otus scops

1889

2e Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera
3e Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris
3e Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera

1888

2e Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris
2e Bosgors  ·  Emberiza rustica
3e Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus
4e Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus
4e Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus
4e Dwerggors  ·  Emberiza pusilla
5e Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus

1885

2e Scharrelaar  ·  Coracias garrulus
3e Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus

1884

1e Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera
3e Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus

1883

1e Cirlgors  ·  Emberiza cirlus

1882

1e Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii

1874

1e Bosgors  ·  Emberiza rustica
2e Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala
2e Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus

1873

1e Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
2e Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus

1872

1e Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva

1871

5e Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax

1870

3e Dwerggors  ·  Emberiza pusilla

1869

2e Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus

1867

1e Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus

1866

1e Steppekiekendief  ·  Circus macrourus
4e Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax

1865

3e Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax

1864

2e Giervalk  ·  Falco rusticolus

1863

3e Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus

1862

1e Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus
2e Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus
4e Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius

1860

1e Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria
3e Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius
4e Ralreiger  ·  Ardeola ralloides
5e Ralreiger  ·  Ardeola ralloides

1859

1e Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus
1e Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
2e Ralreiger  ·  Ardeola ralloides
2e Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis
3e Ralreiger  ·  Ardeola ralloides

1858

2e Dwerggors  ·  Emberiza pusilla

1856

1e Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris
1e Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus
2e Siberische Lijster  ·  Geokichla sibirica

1855

1e Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina
1e Scharrelaar  ·  Coracias garrulus
1e Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis
2e Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla
2e Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius
3e Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla
4e Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla
5e Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla

1853

1e Siberische Lijster  ·  Geokichla sibirica
2e Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax

1851

1e Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala
1e Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla

1850

1e Oostelijke Kraagtrap  ·  Chlamydotis macqueenii

1849

1e Giervalk  ·  Falco rusticolus

1844

1e Renvogel  ·  Cursorius cursor

1843

1e Vale Lijster  ·  Turdus obscurus

1842

1e Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius
1e Dwerggors  ·  Emberiza pusilla

1830

1e Ralreiger  ·  Ardeola ralloides

1824

1e Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax

1806

1e Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus

Wat was het beste jaar?

Hieronder een overzicht van de afgelopen 50 jaar met 100 punten voor een 1e voor Nederland, 50 voor een 2e, 33 voor een 3e, etc.

jaar punten
2017283
2016715
2015317
2014605
2013565
2012337
2011482
2010568
2009568
2008232
2007398
2006922
2005757
2004922
2003652
2002553
2001420
2000807
1999315
1998707
1997802
19961042
1995872
1994622
1993480
1992657
1991573
1990367
1989888
1988817
1987753
19861060
1985722
1984508
1983768
19821042
1981558
1980675
1979407
1978527
19771115
1976788
1975792
1974755
1973515
1972340
1971598
1970220
1969437
1968440

Ja, ik geef toestemming Dutch Birding is wettelijk verplicht om je toestemming te vragen voor het gebruik van cookies en soortgelijke technieken, en je te informeren over het gebruik daarvan op de site. Dutch Birding gebruikt cookies en soortgelijke technieken voor de volgende doeleinden: het optimaliseren van de website, het gebruik, beheer en gericht kunnen tonen van advertenties, de integratie van social media, het verzamelen en analyseren van statistieken.

Voor een aantal van bovenstaande punten is het vastleggen van bezoekersgedrag noodzakelijk. Ook derde partijen kunnen deze cookies plaatsen, zoals bijvoorbeeld het geval is bij embedded video's van YouTube.