Overzicht van alle CDNA beoordeelsoorten

Hieronder vind je de officiële lijst van alle vogelsoorten die ooit sinds 1800 in Nederland zijn waargenomen. Soorten die aanklikbaar zijn, zijn zeldzame soorten die door de CDNA beoordeeld worden / werden. Soorten waarachter een jaartal is vermeld, zijn voormalige beoordeelsoorten. Het jaartal geeft aan tot en met wanneer ze door de CDNA beoordeeld zijn. Algemene soorten zijn niet aanklikbaar.

De lijst met CDNA beoordeelsoorten bevat ook soorten waarvan de soort niet, maar een ondersoort wèl een beoordeelsoort is, bijvoorbeeld Groenlandse Kolgans Anser albifrons flavirostris.

alle soorten CDNA beoordeelsoorten

ANSERIFORMES

eenden  ·  Anatidae

Witkopeend  ·  Oxyura leucocephala
Fluitzwaan  ·  Cygnus columbianus
Witbuikrotgans  ·  Branta hrota (1978)
Zwarte Rotgans  ·  Branta nigricans (1998)
Roodhalsgans  ·  Branta ruficollis (1978)
Kleine Canadese Gans  ·  Branta hutchinsii
Kleine Canadese Gans  ·  B h hutchinsii
Sneeuwgans  ·  Anser caerulescens (1978)
Ross' Gans  ·  Anser rossii
Kolgans  ·  Anser albifrons
Groenlandse Kolgans  ·  A a flavirostris
Dwerggans  ·  Anser erythropus (1989)
Koningseider  ·  Somateria spectabilis
Stellers Eider  ·  Polysticta stelleri
Brilzee-eend  ·  Melanitta perspicillata
Amerikaanse Zee-eend  ·  Melanitta americana
Buffelkopeend  ·  Bucephala albeola
Kokardezaagbek  ·  Lophodytes cucullatus
Harlekijneend  ·  Histrionicus histrionicus
Marmereend  ·  Marmaronetta angustirostris
Amerikaanse Tafeleend  ·  Aythya americana
Witoogeend  ·  Aythya nyroca (1978)
Ringsnaveleend  ·  Aythya collaris
Kleine Topper  ·  Aythya affinis
Blauwvleugeltaling  ·  Anas discors
Siberische Taling  ·  Anas formosa
Bronskopeend  ·  Anas falcata
Amerikaanse Smient  ·  Anas americana (2014)
Amerikaanse Wintertaling  ·  Anas carolinensis (2014)

PHOENICOPTERIFORMES

flamingo's  ·  Phoenicopteridae

Flamingo  ·  Phoenicopterus roseus (1992)

PODICIPEDIFORMES

futen  ·  Podicipedidae

Dikbekfuut  ·  Podilymbus podiceps

COLUMBIFORMES

duiven  ·  Columbidae

Oosterse Tortel  ·  Streptopelia orientalis
Meenatortel  ·  S o meena

PTEROCLIFORMES

zandhoenders  ·  Pteroclidae

Steppehoen  ·  Syrrhaptes paradoxus

PHAETHONTIFORMES

keerkringvogels  ·  Phaethontidae

Roodsnavelkeerkringvogel  ·  Phaethon aethereus

APODIFORMES

gierzwaluwen  ·  Apodidae

Stekelstaartgierzwaluw  ·  Hirundapus caudacutus
Alpengierzwaluw  ·  Apus melba
Siberische Gierzwaluw  ·  Apus pacificus
Huisgierzwaluw  ·  Apus affinis
Vale Gierzwaluw  ·  Apus pallidus

CUCULIFORMES

koekoeken  ·  Cuculidae

Kuifkoekoek  ·  Clamator glandarius

GRUIFORMES

rallen  ·  Rallidae

Klein Waterhoen  ·  Zapornia parva
Kleinst Waterhoen  ·  Zapornia pusilla (2006)

kraanvogels  ·  Gruidae

Canadese Kraanvogel  ·  Grus canadensis
Jufferkraanvogel  ·  Grus virgo

OTIDIFORMES

trappen  ·  Otididae

Kleine Trap  ·  Tetrax tetrax
Grote Trap  ·  Otis tarda
Oostelijke Kraagtrap  ·  Chlamydotis macqueenii

GAVIIFORMES

duikers  ·  Gaviidae

IJsduiker  ·  Gavia immer (1988)
Geelsnavelduiker  ·  Gavia adamsii

PROCELLARIIFORMES

zuidelijke stormvogeltjes  ·  Oceanitidae

Wilsons Stormvogeltje  ·  Oceanites oceanicus
Bont Stormvogeltje  ·  Pelagodroma marina

noordelijke stormvogeltjes  ·  Hydrobatidae

Stormvogeltje  ·  Hydrobates pelagicus (1999)

stormvogels  ·  Procellariidae

donsstormvogel  ·  Pterodroma mollis / feae / madeira
Kuhls Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis
Kuhls | Scopoli's Pijlstormvogel  ·  Calonectris borealis / diomedea
Grote Pijlstormvogel  ·  Puffinus gravis
Vale Pijlstormvogel  ·  Puffinus mauretanicus (1997)

PELECANIFORMES

pelikanen  ·  Pelecanidae

Roze Pelikaan  ·  Pelecanus onocrotalus
Kroeskoppelikaan  ·  Pelecanus crispus

reigers  ·  Ardeidae

Groene Reiger  ·  Butorides virescens
Ralreiger  ·  Ardeola ralloides
Koereiger  ·  Bubulcus ibis (1996)
Grote Zilverreiger  ·  Ardea alba (1984)
Kleine Zilverreiger  ·  Egretta garzetta (1978)

ibissen  ·  Threskiornithidae

Zwarte Ibis  ·  Plegadis falcinellus (1999)

SULIFORMES

aalscholvers  ·  Phalacrocoracidae

Dwergaalscholver  ·  Phalacrocorax pygmeus
Aalscholver  ·  Phalacrocorax carbo
Grote Aalscholver  ·  P c carbo (2008)

CHARADRIIFORMES

grielen  ·  Burhinidae

Griel  ·  Burhinus oedicnemus (2008)

plevieren  ·  Charadriidae

Amerikaanse Goudplevier  ·  Pluvialis dominica
Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis fulva
Amerikaanse | Aziatische Goudplevier  ·  Pluvialis dominica / fulva
Killdeerplevier  ·  Charadrius vociferus
Steppekievit  ·  Vanellus gregarius
Witstaartkievit  ·  Vanellus leucurus
Kaspische Plevier  ·  Anarhynchus asiaticus
Woestijnplevier  ·  Anarhynchus leschenaultii
Anatolische Woestijnplevier  ·  A l columbinus

strandlopers  ·  Scolopacidae

Bartrams Ruiter  ·  Bartramia longicauda
Dunbekwulp  ·  Numenius tenuirostris
Grutto  ·  Limosa limosa
IJslandse Grutto  ·  L l islandica (1989)
Grote Kanoet  ·  Calidris tenuirostris
Siberische Strandloper  ·  Calidris acuminata
Breedbekstrandloper  ·  Calidris falcinellus (2002)
Steltstrandloper  ·  Calidris himantopus
Roodkeelstrandloper  ·  Calidris ruficollis
Taigastrandloper  ·  Calidris subminuta
Bairds Strandloper  ·  Calidris bairdii
Bonapartes Strandloper  ·  Calidris fuscicollis
Blonde Ruiter  ·  Calidris subruficollis (2014)
Gestreepte Strandloper  ·  Calidris melanotos (1999)
Grijze Strandloper  ·  Calidris pusilla
Grote Franjepoot  ·  Phalaropus tricolor
Terekruiter  ·  Xenus cinereus (2014)
Amerikaanse Oeverloper  ·  Actitis macularius
Amerikaanse Bosruiter  ·  Tringa solitaria
Siberische Grijze Ruiter  ·  Tringa brevipes
Grote Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca
Grote | Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa melanoleuca / flavipes
Kleine Geelpootruiter  ·  Tringa flavipes
Poelruiter  ·  Tringa stagnatilis (1992)
Grote Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus
Grote | Kleine Grijze Snip  ·  Limnodromus scolopaceus/griseus
Poelsnip  ·  Gallinago media

vorkstaartplevieren  ·  Glareolidae

Vorkstaartplevier  ·  Glareola pratincola
Oosterse Vorkstaartplevier  ·  Glareola maldivarum
Steppevorkstaartplevier  ·  Glareola nordmanni
Oosterse | Steppe- | Vorkstaartplevier  ·  Glareola maldivarum / nordmanni / pratincola
Renvogel  ·  Cursorius cursor

alken  ·  Alcidae

Zwarte Zeekoet  ·  Cepphus grylle (2006)
Kortbekzeekoet  ·  Uria lomvia
Zeekoet  ·  Uria aalge
Noordelijke Zeekoet  ·  U a hyperborea

jagers  ·  Stercorariidae

Kleinste Jager  ·  Stercorarius longicaudus (1992)

meeuwen  ·  Laridae

Ivoormeeuw  ·  Pagophila eburnea
Dunbekmeeuw  ·  Chroicocephalus genei
Kleine Kokmeeuw  ·  Chroicocephalus philadelphia
Ross' Meeuw  ·  Rhodostethia rosea
Lachmeeuw  ·  Larus atricilla
Franklins Meeuw  ·  Larus pipixcan
Audouins Meeuw  ·  Larus audouinii
Reuzenzwartkopmeeuw  ·  Larus ichthyaetus
Ringsnavelmeeuw  ·  Larus delawarensis
Kleine Mantelmeeuw  ·  Larus fuscus
Baltische Mantelmeeuw  ·  L f fuscus
Pontische Meeuw  ·  Larus cachinnans (1997)
Amerikaanse Zilvermeeuw  ·  Larus smithsonianus
Thayers Meeuw  ·  Larus thayeri
Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides (1997)
Kleine Burgemeester  ·  Larus glaucoides (1997)
Kumliens Meeuw  ·  L g kumlieni
Bonte Stern  ·  Onychoprion fuscatus
Brilstern  ·  Onychoprion anaethetus
Lachstern  ·  Gelochelidon nilotica (1992)
Witwangstern  ·  Chlidonias hybrida (1995)
Witvleugelstern  ·  Chlidonias leucopterus (1984)
Dougalls Stern  ·  Sterna dougallii
Forsters Stern  ·  Sterna forsteri
Sierlijke Stern  ·  Sterna elegans
Amerikaanse Grote Stern  ·  Sterna acuflavida

ACCIPITRIFORMES

sperwers  ·  Accipitridae

Grijze Wouw  ·  Elanus caeruleus
Aasgier  ·  Neophron percnopterus
Slangenarend  ·  Circaetus gallicus (2011)
Vale Gier  ·  Gyps fulvus
Monniksgier  ·  Aegypius monachus
Schreeuwarend  ·  Aquila pomarina
Bastaardarend  ·  Aquila clanga
Bastaardarend | Schreeuwarend | Bastaard- x Schreeuwarend  ·  Aquila clanga / pomarina / clanga x pomarina
Steppearend  ·  Aquila nipalensis
Spaanse Keizerarend  ·  Aquila adalberti
Keizerarend  ·  Aquila heliaca
Steenarend  ·  Aquila chrysaetos
Havikarend  ·  Aquila fasciata
Dwergarend  ·  Aquila pennata
Steppekiekendief  ·  Circus macrourus (2011)
Buizerd  ·  Buteo buteo
Steppebuizerd  ·  B b vulpinus
Arendbuizerd  ·  Buteo rufinus

STRIGIFORMES

uilen  ·  Strigidae

Sperweruil  ·  Surnia ulula
Dwerguil  ·  Glaucidium passerinum
Ruigpootuil  ·  Aegolius funereus
Dwergooruil  ·  Otus scops
Sneeuwuil  ·  Bubo scandiacus
Oehoe  ·  Bubo bubo (2003)

CORACIIFORMES

bijeneters  ·  Meropidae

Bijeneter  ·  Merops apiaster (1992)
Groene Bijeneter  ·  Merops persicus

scharrelaars  ·  Coraciidae

Scharrelaar  ·  Coracias garrulus

ijsvogels  ·  Alcedinidae

Bandijsvogel  ·  Megaceryle alcyon

PICIFORMES

spechten  ·  Picidae

Grijskopspecht  ·  Picus canus
Middelste Bonte Specht  ·  Dendropicos medius (1997)

FALCONIFORMES

valken  ·  Falconidae

Kleine Torenvalk  ·  Falco naumanni
Roodpootvalk  ·  Falco vespertinus (1978)
Eleonora's Valk  ·  Falco eleonorae
Smelleken  ·  Falco columbarius
IJslands Smelleken  ·  F c subaesalon
Giervalk  ·  Falco rusticolus

PASSERIFORMES

vireo's  ·  Vireonidae

Roodoogvireo  ·  Vireo olivaceus

klauwieren  ·  Laniidae

Bruine Klauwier  ·  Lanius cristatus
Turkestaanse Klauwier  ·  Lanius phoenicuroides
Daurische Klauwier  ·  Lanius isabellinus
Turkestaanse | Daurische Klauwier  ·  Lanius phoenicuroides / isabellinus
Langstaartklauwier  ·  Lanius schach
Langstaartklauwier ssp erythronotus  ·  L s erythronotus
Kleine Klapekster  ·  Lanius minor
Aziatische Klapekster  ·  Lanius lahtora
Steppeklapekster  ·  L l pallidirostris
Roodkopklauwier  ·  Lanius senator (2003)
Roodkopklauwier  ·  Lanius senator (2003)
Balearische Roodkopklauwier  ·  L s badius
Maskerklauwier  ·  Lanius nubicus

kraaien  ·  Corvidae

Notenkraker  ·  Nucifraga caryocatactes (1978)
Notenkraker  ·  Nucifraga caryocatactes (1978)
Diksnavelnotenkraker  ·  N c caryocatactes
Daurische Kauw  ·  Corvus dauuricus

buidelmezen  ·  Remizidae

Buidelmees  ·  Remiz pendulinus (1988)

leeuweriken  ·  Alaudidae

Kuifleeuwerik  ·  Galerida cristata
Kortteenleeuwerik  ·  Calandrella brachydactyla
Kalanderleeuwerik  ·  Melanocorypha calandra

zwaluwen  ·  Hirundinidae

Rotszwaluw  ·  Ptyonoprogne rupestris
Roodstuitzwaluw  ·  Cecropis daurica (2004)

struikzangers  ·  Cettiidae

Cetti's Zanger  ·  Cettia cetti (2003)

boszangers  ·  Phylloscopidae

Kroonboszanger  ·  Phylloscopus coronatus
Swinhoes Boszanger  ·  Phylloscopus plumbeitarsus
Grauwe Fitis  ·  Phylloscopus trochiloides (2014)
Noordse Boszanger  ·  Phylloscopus borealis
Pallas' Boszanger  ·  Phylloscopus proregulus (1996)
Bladkoning  ·  Phylloscopus inornatus (1988)
Humes Bladkoning  ·  Phylloscopus humei
Raddes Boszanger  ·  Phylloscopus schwarzi
Bruine Boszanger  ·  Phylloscopus fuscatus (2011)
Bergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli
Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus orientalis
Bergfluiter | Balkanbergfluiter  ·  Phylloscopus bonelli / orientalis
Siberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus tristis (2011)
Iberische Tjiftjaf  ·  Phylloscopus ibericus

grasmussen  ·  Sylviidae

Afrikaanse Woestijngrasmus  ·  Sylvia deserti
Woestijngrasmus  ·  Sylvia nana
Sperwergrasmus  ·  Sylvia nisoria (1992)
Humes Braamsluiper  ·  Sylvia althaea
Siberische Braamsluiper  ·  S a blythi
Vale Braamsluiper  ·  S a halimodendri
Westelijke Orpheusgrasmus  ·  Sylvia hortensis
Kleine Zwartkop  ·  Sylvia melanocephala
Westelijke Baardgrasmus  ·  Sylvia inornata
Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia cantillans
Westelijke | Moltoni's | Balkanbaardgrasmus  ·  Sylvia inornata / subalpina / cantillans
Brilgrasmus  ·  Sylvia conspicillata
Provençaalse Grasmus  ·  Sylvia undata
Atlantische Provençaalse Grasmus  ·  S u dartfordiensis

sprinkhaanzangers  ·  Locustellidae

Siberische Sprinkhaanzanger  ·  Locustella certhiola
Kleine Sprinkhaanzanger  ·  Locustella lanceolata
Krekelzanger  ·  Locustella fluviatilis (2014)

rietzangers  ·  Acrocephalidae

Kleine Spotvogel  ·  Iduna caligata
Sykes' Spotvogel  ·  Iduna rama
Orpheusspotvogel  ·  Hippolais polyglotta (2004)
Veldrietzanger  ·  Acrocephalus agricola
Struikrietzanger  ·  Acrocephalus dumetorum
Waterrietzanger  ·  Acrocephalus paludicola (1992)
Zwartkoprietzanger  ·  Acrocephalus melanopogon

graszangers  ·  Cisticolidae

Graszanger  ·  Cisticola juncidis (2000)

rotskruipers  ·  Tichodromidae

Rotskruiper  ·  Tichodroma muraria

boomkruipers  ·  Certhiidae

Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris (1994)
Taigaboomkruiper  ·  Certhia familiaris (1994)
Kortsnavelboomkruiper  ·  C f macrodactyla / britannica (1994)

spotlijsters  ·  Mimidae

Spotlijster  ·  Mimus polyglottos

spreeuwen  ·  Sturnidae

Daurische Spreeuw  ·  Agropsar sturninus
Roze Spreeuw  ·  Pastor roseus (2002)

vliegenvangers  ·  Muscicapidae

Goudlijster  ·  Zoothera aurea
Siberische Lijster  ·  Geokichla sibirica
Vale Lijster  ·  Turdus obscurus
Bruine Lijster  ·  Turdus eunomus
Zwartkeellijster  ·  Turdus atrogularis
Roodborstlijster  ·  Turdus migratorius
Rosse Waaierstaart  ·  Cercotrichas galactotes
Westelijke Rosse Waaierstaart  ·  C g galactotes
Roodborst  ·  Erithacus rubecula
Britse Roodborst  ·  E r melophilus
Perzische Roodborst  ·  Irania gutturalis
Noordse Nachtegaal  ·  Luscinia luscinia (2011)
Blauwborst  ·  Luscinia svecica
Roodsterblauwborst  ·  L s svecica group
Roodkeelnachtegaal  ·  Calliope calliope
Blauwstaart  ·  Tarsiger cyanurus
Kleine Vliegenvanger  ·  Ficedula parva (1978)
Withalsvliegenvanger  ·  Ficedula albicollis
Zwarte Roodstaart  ·  Phoenicurus ochruros
Oosterse Zwarte Roodstaart  ·  P o phoenicuroides
Rode Rotslijster  ·  Monticola saxatilis
Blauwe Rotslijster  ·  Monticola solitarius
Aziatische Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus
Kaspische Roodborsttapuit  ·  S m hemprichii
Stejnegers Roodborsttapuit  ·  Saxicola stejnegeri
Aziatische | Stejnegers Roodborsttapuit  ·  Saxicola maurus / stejnegeri
Seebohms Tapuit  ·  Oenanthe seebohmi
Izabeltapuit  ·  Oenanthe isabellina
Woestijntapuit  ·  Oenanthe deserti
Westelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe hispanica
Oostelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca
Oostelijke | Westelijke Blonde Tapuit  ·  Oenanthe melanoleuca | hispanica
Bonte Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka
Bonte | Westelijke Blonde | Oostelijk Blonde Tapuit  ·  Oenanthe pleschanka | hispanica | melanoleuca

heggenmussen  ·  Prunellidae

Alpenheggenmus  ·  Prunella collaris
Bergheggenmus  ·  Prunella montanella

mussen  ·  Passeridae

Spaanse Mus  ·  Passer hispaniolensis

kwikstaarten  ·  Motacillidae

Witkeelkwikstaart  ·  Motacilla cinereocapilla
Italiaanse Kwikstaart  ·  M c cinereocapilla
Iberische Kwikstaart  ·  M c iberiae
Balkankwikstaart  ·  Motacilla feldegg
Citroenkwikstaart  ·  Motacilla citreola
Grote Pieper  ·  Anthus richardi (1988)
Mongoolse Pieper  ·  Anthus godlewskii
Siberische Boompieper  ·  Anthus hodgsoni (2014)
Roodkeelpieper  ·  Anthus cervinus (1991)

vinken  ·  Fringillidae

Vink  ·  Fringilla coelebs
Atlasvink  ·  F c africana
Roodmus  ·  Erythrina erythrina (1991)
Haakbek  ·  Pinicola enucleator
Woestijnvink  ·  Bucanetes githagineus
Frater  ·  Linaria flavirostris
Britse Frater  ·  L f pipilans
Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni (2014)
Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni (2014)
Witstuitbarmsijs  ·  A h exilipes (2014)
Witstuitbarmsijs  ·  Acanthis hornemanni (2014)
Groenlandse Witstuitbarmsijs  ·  A h hornemanni
Witbandkruisbek  ·  Loxia leucoptera (2014)
Grote Kruisbek  ·  Loxia pytyopsittacus (2012)

gorzen  ·  Emberizidae

Sneeuwgors  ·  Plectrophenax nivalis
IJslandse Sneeuwgors  ·  P n insulae
Indigogors  ·  Passerina cyanea
Zanggors  ·  Melospiza melodia
Witkruingors  ·  Zonotrichia leucophrys
Witkeelgors  ·  Zonotrichia albicollis
Grijze Junco  ·  Junco hyemalis
Bruinkopgors  ·  Emberiza bruniceps
Zwartkopgors  ·  Emberiza melanocephala
Grijze Gors  ·  Emberiza cia
Steenortolaan  ·  Emberiza buchanani
Bruinkeelortolaan  ·  Emberiza caesia
Cirlgors  ·  Emberiza cirlus
Witkopgors  ·  Emberiza leucocephalos
Wilgengors  ·  Emberiza aureola
Rosse Gors  ·  Emberiza rutila
Geelbrauwgors  ·  Emberiza chrysophrys
Dwerggors  ·  Emberiza pusilla (2003)
Bosgors  ·  Emberiza rustica (2008)
Maskergors  ·  Emberiza spodocephala
Glanstroepiaal  ·  Quiscalus quiscula
Geelkoptroepiaal  ·  Xanthocephalus xanthocephalus
Baltimoretroepiaal  ·  Icterus galbula
Noordse Waterlijster  ·  Parkesia noveboracensis
Mirtezanger  ·  Setophaga coronata

Eerder ontdekt op 29 juni

2015 Vale Gier
2009 Slangenarend
2000 Kleinst Waterhoen
2000 Orpheusspotvogel
1998 Dougalls Stern
1993 Koereiger
1993 Graszanger
1990 Steppekievit
1987 Roodmus
1982 Ralreiger
1976 Koereiger
1959 Bijeneter

Hulp nodig

Voor de uitbreiding van de documentatie in de Avifauna van Nederland zijn wij altijd op zoek naar aanvullende documentatie van gevallen! Zeker van (met name oude) gevallen waarvan nog geen foto’s (of geluiden, schetsen, video's, beschrijvingen of andere vormen van documentatie) in de database staan.

Beschik je over dit soort gegevens, heb je opmerkingen of wil je meehelpen, neem dan contact met ons op.

Ja, ik geef toestemming Dutch Birding is wettelijk verplicht om je toestemming te vragen voor het gebruik van cookies en soortgelijke technieken, en je te informeren over het gebruik daarvan op de site. Dutch Birding gebruikt cookies en soortgelijke technieken voor de volgende doeleinden: het optimaliseren van de website, het gebruik, beheer en gericht kunnen tonen van advertenties, de integratie van social media, het verzamelen en analyseren van statistieken.

Voor een aantal van bovenstaande punten is het vastleggen van bezoekersgedrag noodzakelijk. Ook derde partijen kunnen deze cookies plaatsen, zoals bijvoorbeeld het geval is bij embedded video's van YouTube.